Včera jsem byla na kafi s kamarádkou. Zoufale mi volala, že se musíme setkat a že asi přišla o oko. Říkala jsem si, že přehání a bude to nějaká maličkost. Jenže pak jsem ji uviděla. Kolem oka monokl, barva rohovky změněná a dívala se ze strany, aby vůbec trefila ke stolku. Jen jsem zděšeně vykoktala, co se jí to stalo.

Banální nákup. Vyrazila s manželem do supermarketu a vybírala barvu na vlasy. Když vytáhla vzorník s obarvenými vlasy, z ničeho nic se uvolnila visačka s cenou zboží a vystřelila jí přímo do oka. To sice bolelo, ale nepřikládala tomu větší význam. Barvu koupili, sedli do auta a mířili domů. Jenže cestou přestala vidět. Manžel okamžitě zamířil do nemocnice, odtud je poslali do další, kde je 24hodinová oční ambulance. Lékařka jí po všech vyšetřeních sdělila, že přišla za minutu dvanáct, protože za krátkou chvíli už by o oko přišla.

Co způsobila visačka? Rozřízla kamarádce rohovku, musí nosit speciální čočku, každou hodinu si kape do oka a čeká. Čeká měsíc na ortel, co bude dál. Pak se teprve dozví, zda se oko podaří zachránit, nebo už po zbytek života bude jedno oko neživé. Operace by možná pomohla, ale u nás se dělá jen výjimečně a stojí hodně peněz. Vyprávějte o tom sekretářce s průměrným příjmem. A sami lékaři jí řekli, že chirurgický nebo laserový zákrok v jejím případě by neměl ten správný výsledek. Navíc má velké bolesti, znám ji, je to statečná holka, ale když mi vyprávěla, že první dny skoro lezla bolestí po zdi, mrazilo mne.

A supermarket? Manžel tam hned druhý den vyrazil a upozornil manažerku prodejny, co se stalo a že by měli učinit nějaká opatření. Prý se na to s technikem podívají, ale nechtělo se jí věřit, že něco takového je možné. Ještě se ptala, zda si kamarádka úraz náhodou nezpůsobila jinde a teď to chce „hodit" na ně. Manžel se spojil s právníkem a má chuť je žalovat. Prý by asi nevyhrál, manžel není objektivní svědek. Mám sto chutí porušit zákon a přihlásit se, že jsem u incidentu byla!

Ale o to teď ani nejde, jen bych byla nesmírně ráda, aby kamarádka byla v pořádku. Renčo, držím ti palce! A doufám, že budeš schopná tento článek přečíst aspoň tím jedním krásným modrým okem...

Hanka

Reklama