Zdravá a silná bakteriální mikroflóra pochvy s převahou laktobacilů je nejlepší ochranou těla proti mikrobiální nerovnováze a následné infekci.

Pro mnohé ženy znamená zimní období bohužel i období trápení s vaginálními problémy. Těsné, teplé oblečení, které je poměrně neprodyšné (spodní prádlo z umělých vláken, punčochové kalhoty apod.), nebo užívání antibiotik při léčbě bakteriálních komplikací zánětů dýchacích cest v zimním období jsou jen některé z faktorů, které vedou ke vzniku nerovnováhy poševní mikroflóry a následně k vaginálnímu diskomfortu.

Proto je během tohoto období pro ženy velmi důležité přijmout aktivní opatření k udržení optimálních podmínek pro zdraví pochvy. Jedním z nich může být používání probiotických tampónů ellen®. Při jejich používání během menstruace místo běžných tampónů dochází k uvolnění v nich obsažených probiotických laktobacilů, které napomáhají udržet přirozenou rovnováhu poševního prostředí. Laktobacily obsažené v ellen® pomáhají obnovit a posílit vaginální mikroflóru, v níž běžně převládají bakterie produkující kyselinu mléčnou. Ta může být narušena působením antibiotik, hormonální antikoncepce, spermatem nebo nevhodnou hygienou. Probiotické tampóny ellen® pomáhají obnovit a udržet zdravý vaginální ekosystém díky produkci antimikrobiálních látek.

Zdravá a silná bakteriální mikroflóra pochvy s převahou laktobacilů je nejlepší ochranou těla proti mikrobiální nerovnováze a následné infekci. Nedostatek laktobacilů v pochvě může vést až k bakteriální vaginóze, kdy je normální mikroflóra nahrazena různými bakteriálními patogeny, nebo ke kvasinkové poševní infekci (kandidóza). Při té dochází k přerůstání kvasinek (Candida albicans) v prostředí pochvy, v níž je za normálních podmínek převaha laktobacilární flóry.

Bylo prokázáno, že patentované probiotické tampóny ellen® podporují přirozenou rovnováhu poševního prostředí, a tím prospívají zdraví pochvy. Tampóny ellen® obsahují kmeny laktobacilů, nejčastěji se vyskytující ve vaginální mikroflóře zdravých žen. Jsou tedy lidského původu. Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak posílit zdravou vaginální mikroflóru je používat tampóny ellen® po dobu nejméně tří cyklů po zjištění nepříjemných pocitů, jako je pálení a svědění a dále během či po ukončení léčby antibiotiky (v závislosti na fázi menstruačního cyklu), ať již byla antibiotika podávána z jakéhokoliv důvodu. Ženy, které obdobnými problémy trpí opakovaně, pravděpodobně zjistí, že je pro ně nejlepší používat tampóny ellen® během každé menstruace.

ellen

Probiotické tampóny ellen®, vyvinuté a vyráběné ve Švédsku a přinášející pomoc ženám v celé Skandinávii, Německu, Francii, Itálii a dalších zemích EU konečně dorazily i do našich lékáren.

Tipy pro vaginální zdraví v zimním období

  • Vždy používejte spodní prádlo ze 100% bavlny a zamezte kontaktu s prádlem obsahujícím nylon a lycru.
  • Nikdy nenoste punčochové kalhoty, aniž byste pod nimi neměla kalhotky z bavlny.
  • Kvasinky běžně osídlují trávicí trakt, proto se vždy otírejte směrem zepředu dozadu, abyste zamezila přenosu kvasinek a střevních bakterií z konečníku do pochvy.
  • Mnoho žen zjistilo, že konzumace jogurtu během užívání antibiotik jim pomáhá zmírnit zažívací obtíže, které často tuto léčbu provázejí. Samotný jogurt ale v některých případech může snižovat účinek antibiotika a bohužel nedokáže dostatečně pomoci ani při vaginálním diskomfortu, který se v průběhu antibiotické léčby také může projevit.
  • Nepoužívejte parfémované přísady do koupelí ani zásypy. Opakované vaginální výplachy nejsou vhodnou metodou hygieny, protože současně odstraní ze sliznice ochrannou bakteriální flóru a umožní tak osídlení patogenními mikroorganizmy.

Probiotické tampóny ellen® doporučuje Česká gynekologická a porodnická společnost ČSL JEP.

Bližší informace o zdravotnickém prostředku ellen® získáte na adrese: www.ellen-tampony.cz.

ZDE prosím vkládejte své odpovědi na testování tamponů ellen

Reklama