Pozor na vaginální mykózu v létě!

Mykóza, slovo, které spolehlivě zaujímá jedno z prvních míst v černém seznamu všech nepříjemností v životě ženy. Většina ji bezpečně pozná, ale i přesto se o ní stydí mluvit nebo dokonce přiznat, že ji někdy prodělaly. Přitom vaginální mykóza je v současné době jednou z nejčastějších infekcí ženského pohlavního ústrojí. Odhaduje se, že v produktivním věku trpí asi 75 % žen nejméně jednou v životě vaginální mykózou, polovina z nich má toto onemocnění opakovaně a 5 % z nich trpí mykózou dlouhodobě.
Vaginální mykóza je zánětlivé onemocnění charakterizované bělavým, hrudkovitým, často svědícím výtokem. Někdy se projevuje i bolestí při pohlavním styku nebo močení. Zánět způsobují kvasinky rodu Candida albicans, které jsou běžnou součástí mikrobiálního osídlení pochvy. Mykózy vznikají až v důsledku porušení rovnováhy této poševní mikroflóry, kdy se kvasinky přemnoží a vyvolávají zánět poševní sliznice.

Rizikové léto

Léto je obdobím teplých dnů a dovolené. Těsný, špatně prodyšný oděv, vysoká teplota, pocení, pocity „zapaření“ jsou důvodem pro množení kvasinek, které jsou původcem vaginální mykózy. Vedle horkého počasí je to také koupání v bazénu, voda s vyšším obsahem desinfekce narušuje přirozené poševní prostředí, kde se pak snadněji pomnoží kvasinky. Proto řada žen trpí právě v létě vaginálními mykózami.

Příznaky se objeví rychle, proto je dobré mít u sebe přípravek k léčbě vaginální mykózy. Zejména na dovolené by mohlo nepříjemné onemocnění narušit pohodu a klid.

Pomoc vždy při ruce

Gyno-Pevaryl®

Ne pokaždé máme čas nebo příležitost spěchat ihned ke gynekologovi, proto je dobré mít doma první pomoc v případě náhlého výskytu vaginální mykózy.
Spolehlivou úlevu Vám přinese léčivý přípravek Gyno-Pevaryl®, antimykotikum určené k léčbě vaginálních mykóz. Jeho nespornou výhodou je, že Gyno-Pevaryl® 150 obsahuje 3 vaginální čípky, které se zavádí večer do pochvy po dobu 3 dnů. Během této doby nepříjemné příznaky mykózy ve většině případů odezní.

Gyno-Pevaryl® 150 Combipak obsahuje i krém k zevnímu použití, který odstraňuje nepříjemné svědění pochvy. Krém je určen i k léčbě partnera.
Gyno Pevaryl® 50 obsahuje 15 vaginálních čípků pro dlouhodobější léčbu vaginálních mykóz. Gyno Pevaryl® 50 je vhodný pro léčbu častých a opakovaných mykóz. Obzvlášť často se mykózy projevují v těhotenství, kdy jsou navíc úpornější a častěji se vracejí. V těhotenství se však o léčbě vždy poraďte se svým lékařem. Pokud jste náchylná k mykózám nebo se Vám často vracejí, můžete Gyno Pevaryl® 50 používat po poradě s lékařem i v průběhu léčby antibiotiky, předejdete tak výskytu mykózy. Gyno-Pevaryl® 50 je jediné volně prodejné antimykotikum pro dlouhodobou léčbu (15 dnů).
Všechny 3 přípravky řady Gyno-Pevaryl® jsou k dostání ve všech lékárnách.

Doporučená cena:
Gyno-Pevaryl® 150 je 149 CZK
Gyno-Pevaryl® 150 Combipack je 185 CZK
Gyno-Pevaryl® 50 je 249 CZK a navíc je částečně hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Více informací naleznete na www.gyno-pevaryl.cz

Gyno-Pevaryl® 150, Gyno-Pevaryl® 150 Combipack a Gyno-Pevaryl® 50 obsahují ekonazol-nitrát, vaginální podání. Před použitím si pečlivě pročtěte příbalovou informaci.
McNeil Products Ltd., Místní zástupce: Johnson & Johnson, s.r.o., Karla Engliše 32016, 150 00 Praha 5, Tel: +420 227 012 111EK_201107012.

Reklama