Také se vám stává, že se vrátíte z nějaké návštěvy či jednání, a ačkoliv nedošlo k žádné nepříjemné situaci, padne na vás nevysvětlitelná únava až slabost? Pak jste se patrně setkali s upírem, tj. člověkem, který vysává energie z lidí kolem sebe.

Pod pojmem upír si už dávno nepředstavujeme jen tropického netopýra, jenž se živí krví teplokrevných živočichů, nebo hororovou postavu, která v mrazivých scénách saje s jasným cílem krev dokonce lidem. Jsou tu totiž ještě energetičtí upíři. A když se nad tím zamyslíte, určitě se vám vybaví někdo, komu toto označení sedne jak zadek na hrnec.

woman talking

Bohužel nevypadají ani jako děsivý netopýr, ani jako hrůzostrašná figura. Naopak. Na první pohled působí dokonce obvykle velmi milým dojmem.

Stačí ovšem několik minut strávených v jejich přítomnosti či dokonce jen telefonický hovor s nimi - a cítíme, že z nás něco odchází. Je to energie, kterou tito upíři zcela vědomě, a jiní nevědomky vysávají ze všech, kdo jsou jim ochotni ji poskytnout, resp. se tomuto procesu nebrání.

  • Energetičtí upíři se většinou zaměřují na tzv. hodné lidi, kterým je žinantní říci důrazně dané osobě, upírovi, že takto tedy ne.

Nejtěžší je situace, kdy se energetičtí upíři vyskytují v našem nejbližším okolí a společenské konvence nás v podstatě nutí se s nimi pravidelně setkávat. A česnek ani svěcená voda zde nepomáhají.

Pokud si ovšem chceme udržet duševní a fyzické zdraví, měli bychom si dávat na tato individua pozor, vyhýbat se jim a důrazně se jejich „neviditelným útokům“ bránit. To se ovšem lehce řekne, ale hůře už vykoná.

Pomineme-li různé esoterické rady jako vytvořit si ochranou bublinu, nosit amulet či jiné rituály, pomáhá být důsledně asertivní a nenechat se vtáhnout do situace, v které přicházíte o svou energii. Odborníci radí přetrhnout tok- tj. položit telefon, odejít z místnosti.

Mluv, mluv, zajímáš mě?

Říká se, že sdělená starost je poloviční starost, a tak se většina z nás o své problémy velmi často dělí se svými přáteli. Pokud je tento stav v rovnováze a víme, že „problémy“ proudí v přiměřené míře oběma směry, je vše v pořádku.

Často se ovšem stane, že si nás vybere nějaká „spřízněná“ duše a svoje starosti do nás „futruje“ v pravidelných dávkách. Zcela bez ostychu také očekává, že všechny její bolístky budeme aspoň teoreticky řešit, aniž by nám naši invenci vracela.

upíři

Řadu let jsem měla opravdu dobrou kamarádku, ale pak se z rodinných důvodů musela přestěhovat do jiného města a strašně se změnila,“ vypráví o své zkušenosti třicetiletá Andrea. „V podstatě se děsím každého jejího telefonátu, protože mi neustále dokola vypráví, jak se cítí špatně a co vše jí vadí na jejím životě, práci, rodině. Obvykle se jedná asi o hodinový monolog, po které řekne, že se jí díky mně ulevilo a že mám být ráda, že já se mám o tolik lépe než ona. A zavěsí. Přiznám se, že už jsem asi dvakrát použila společenskou lest a řekla jí, že musím něco urgentního vyřídit. Je mi z toho smutno, ale nechci nechat na sebe přenášet její negativní vnímání světa, zvlášť když vím, že nedělá nic pro to, aby jej zlepšila. Stěžovat si a závidět je cesta do pekel.“

Samostatnou kapitolou energetických upírů jsou pak manipulátoři či přímo citoví vyděrači, kteří nejen že nás oslabí odběrem energie, ale využijí tohoto stavu pro svůj prospěch. Používají spojení jako „dlužíš mi to“, „pro mě to přece uděláš“, „jsme kamarádi“, „jsme rodina“, atd.

Jak se tomu všemu bránit? Jedna moje dobrá kamarádka, jež denně pracuje s lidmi, říká, že člověk na vše může použít kouzelnou formuli „já nechci“. A hlavně se pak také tak chovat.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Přečtěte si také:

Reklama