O tom, jak je Luna silná, jsme si už hodně povídali. Měsíc nás ovlivňuje, kam se hneme.

Prakticky veškeré důležité děje v přírodě si tento náš souputník diktuje a řídí, jak se mu zachce.

Gravitaci, příliv, odliv, menstruační cyklus, říji, rostliny, sopečnou činnost... a v neposlední řadě psychickou stránku lidí i zvířat.

Téměř žádná magická operace se neobejde bez toho, aby se přihlédlo k tomu, jak právě stojí Luna. V magii se zatmění využívá (vůbec by ale nemělo) při rituálech negativních, silových, manipulativních a podobně, což není dobrý, avšak velice účinný model. Zpětná vazba je ovšem pak také „výživná“.

Částečné zatmění Měsíce začne v sobotu 16. 8. 2008 ve 21.36 hodin. Největší fáze zatmění bude ve 23.10 hod.

Pokud Země zastíní v určitou dobu Měsíc, což je z pohledu astronomie normální jev, jde o vizuálně celkem pěkný úkaz. Měsíc dostane načervenalou barvu, což je způsobeno úbytkem modrého záření. 

Současně se tím ale maximálně oslabí energie Luny, což má samozřejmě dopad na všechno, co Luna ovládá:

Psychika

V době zatmění (i částečného) jde prakticky výrazně dolů naše schopnost citového vnímání druhých. Proto je v této době tolik rozchodů a teče tolik slziček. Lidé mají tendenci být jakoby hluší k potřebám druhých a zaměřují se sebe. Jsou rozhození a negativní.

Nic jim není po vůli a s ničím nejsou spokojení. Přehnaná kritika okolí může vyústit v hádku, kdy je nám prakticky jedno, jaký dopad mají naše slova. Zatmění bude ve Vodnáři, což může způsobit i útěky z domova u mládeže. O zvýšeném riziku trestné činnosti nemluvě. Přece jsme necitliví!

Tělo

Citliví lidé mohou trpět bolestmi hlavy v důsledku rozšíření cév. Kdo trpí na migrény, měl by se vyhýbat faktorům, které ji spouštějí. Hodně pijte, tělo bude mít tendenci se zásobovat vodou.

Trpí hlavně psychika – podvědomě tělu cosi schází, jako když uberete žárovce proud – bude se hodně namáhat a málo svítit, nebo blikat. Otevírají se staré rány a my máme potřebu odvety, rovněž nohy často v tuto dobu bolí. Některá zranění se chovají revmaticky. To znamená, že koho při změně počasí bolí klouby, pocítí to.

Tak jako má zatmění vliv na jednotlivce, má ho i na celky, jichž se týká. Neschopnost se na čemkoli dohodnout, agrese za účelem získání moci, slabá diplomacie, výbuchy zlosti a touha po odvetě má pochopitelně i politický dopad. Bylo by dobré, kdyby se v tu dobu například uzavřelo příměří (klid zbraní), s ohledem na obě strany.

Naši mazlíčci

Nechtějme po našich miláčcích v tuto dobu žádné extra výkony. Jejich energie nabere systém „okamžitě, nebo nikdy“. Může se to projevit tím, že zvířátko je náladové. Hned aktivní a hned zase vysílené, hned hravé a hned agresivní.

To proto, že jeho psychika si hledá nějakou rovinu, kde se usadit. Tu nenajde, a tak je rozmrzelé, později unavené.

Pozlobit může i technika

Zvláště ta technika, která funguje na baterie, nebo jiném způsobu akumulace energie. Nedivte se, jestli vám odejde dálkové ovládání, nebo vás potrápí něco jiného.

Kdo by si měl dát nejvíc pozor?

Samozřejmě všichni, ale hodně by letošní zatmění mohli pocítit Vodnáři, protože jejich energie je Lunou posílena a hnedle zase oslabována. Rada Vodnářům – než se rozhodnete sbalit uzlíček a odejít z domova, myslete na to, že za pár hodin budete přemýšlet úplně jinak!

To platí prakticky pro všechna vzdušná znamení. Vodní znamení by si měla dávat pozor na city a emoce, které nejsou reálné. Zemití – ať si hlídají věci, peníze a podobně – neinvestujte. Ohniví – budou unavení a bez nálady a jejich potenciál bude kolísat. Budou ale v zásadě dobře spát.

Obecně pozor by si měli dát všichni, jejichž práce vyžaduje soustředění, ti, kdo pracují ve výškách, a chovatelé všech zvířat, která mohou být v tuto dobu nevyzpytatelná.

Jak vy zvládáte podobné přírodní úkazy? Mají na vás vliv?

Reklama