6058798005fc6obrazek.png
Ruce patří přímo k „semeništi“ mikrobů. A není se čemu divit, protože jsou hlavním kontaktním „kanálem“ našeho těla. A ulpět na nich nemusí jen v současnosti všude skloňované viry nemoci Covid-19, ale i další bakterie a nečistoty, které mohou nejen přivolat různá onemocnění, ale i zhoršit kvalitu naší pleti. Především pokud máme aknózní pokožku.

I když nosíme poctivě respirátor, tak ruce je důležité chránit. Respirátory i roušky doma sundáváme a můžeme si pak přes ruce snadno do těla zanést viry a mikroby. Nezapomeňte proto stejně poctivě, jak si chráníte ústa a nos, chránit i své ruce.
605879e5cd81bobrazek.png

Nezapomínejte dezinfikovat kohoutky

Základem je samozřejmě poctivé mytí. Zkuste při mytí rukou vydržet alespoň 40 vteřin. Nejprve si ruce důkladně namydlete antibakteriálním mýdlem a krouživými pohyby naneste. Nezapomeňte i na hřeby rukou a na prostory mezi prsty, kde se často drží nečistota. Ruce pak důkladně propláchněte pod tekoucí vodou. A utřete nejlépe jednorázovými utěrkami. Doma si pořiďte pro každého člena rodiny speciální ručník na ruce. Který perte nejlépe každý den v programu na 90 stupňů. Důležité je také pravidelně dezinfikovat kohoutky či baterii u umyvadla, kterých se často dotýkáme před dezinfekcí rukou.

Rukavice nejen módní doplněk

60587993ecc11obrazek.pngStejně jako si chráníme venku ústa a nos, tak je dobré chránit i své ruce. Především pokud se bojíte jakékoliv virové nákazy. „Ideální a ekologickou volbou jsou znovu pratelné rukavice. Ty poskytují ochranu při běžných činnostech jako je nakupování, jízda v MHD, sportu a dalších, kde existuje riziko přenosu nákazy dotykem. V současné době jsou na trhu produkty, které jsou vyrobeny z virucidního materiálu. Ten umí efektivně ničit veškeré bakterie a viry při středu s povrchem. Navíc díky jejich prodyšnosti se hodí i do jarního počasí či na sport,“ říká odborník na virucidní materiály spoluzakladatel značky CUBEprotect Miroslav Pigan. Rukavice noste nejen při běžných činnostech jako je nákup, ale jsou vhodné i na sport.

Antistresové pomůcky do ruky

V ochraně našeho zdraví je samozřejmě důležité eliminovat i již zmíněný nešvar, a to časté šahání rukama na obličej. Jedná se ale o reflex, který nemusíme ani vnímat. Zkuste pro začátek více zaměstnat své ruce. Můžete si třeba udělat korálkový náramek a dotýkat se prsty korálků. Tím výrazně zmírníte doteky na tváře. Dobrým pomocníkem je i kapesníček. Pokud cítíte, že se chcete například poškrábat obličej, tak si do dlaní vezměte kapesníček. Na trhu je také spousta antistresových pomůcek, určených přímo pro zaměstnání rukou. Velmi pomáhá také aromatický krém. Jakmile se ruce budou blížit k obličeji, tak ucítíte jeho intenzivní vůni a uvědomíte si, že byste v tomto pohybu měli přestat. Při sezení u stolu si také nepodpírejte bradu.
60587a16a3753obrazek.png

Reklama