Užíváte antibiotika? Dejte si pozor na vaginální mykózu!

X-20161215161451190.jpg

Problémy s vaginální mykózou nejsou jen letním tématem, ale i zimním. Mnoho z nás bojuje s imunitou, jsme náchylní k virózám, nachlazení, máme častěji angíny. Při onemocnění, kdy je nutná léčba antibiotiky, se některým ženám k léčbě často připojují další obtíže v podobě vaginální mykózy. Proto je dobré dbát na své intimní zdraví i v zimě.

 

Vaginální (poševní) mykózu obvykle způsobují kvasinky rodu Candida.
Tyto kvasinky se běžně vyskytují spolu s dalšími mikroorganizmy v pochvě. Jsou součástí zdravé rovnováhy poševního prostředí. Jestliže se tato rovnováha naruší, kvasinky se přemnoží a způsobí onemocnění zvané mykóza.

Lékaři potvrzují, že užívání antibiotik může být jednou z příčin vzniku vaginální mykózy. Antibiotika působí proti bakteriím, ale současně ničí i některé mikroorganizmy, které udržují zdravé prostředí pochvy. Užívání antibiotik může narušit rovnováhu poševního prostředí, počet kvasinek může díky tomu narůst a způsobit mykózu. Jistě tyto nepříjemné stavy znáte - objeví se známé projevy jako je nepříjemný výtok, pálení a svědění pochvy. Při zánětlivých stavech je dobré použít přípravek, který vám s problém může pomoci – jistě si vyberete některých z volně prodejných v lékárně.

Náš tip: Rosalgin Easy 140 mg vaginální roztok je k dostání ve formě praktického předplněného vaginálního roztoku k X-20161215161534658.jpgokamžitému použití. Rychle uleví od nepříjemných příznaků vaginálního zánětu, jako je bolest, svědění a pálení. Zmírňuje množství výtoku a působí proti škodlivým bakteriím a kvasinkám, aniž by ničil prospěšné laktobacily poševního prostředí. Je k dostání v lékárně i bez receptu a má příjemnou lehkou vůni po růžích. Rosalgin Easy 140 mg vaginální roztok obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k intimním oplachům a výplachům. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Více na www.zenskezanety.cz