„To byl den. Malá měla dnes na návštěvě parťačku pro lumpárny, hlídala jsem kamarádky dcerku, a protože jsou obě tak podobně staré, hned si padly do noty. Byl jich plný dům. Nejvíc je bavilo hrát si na schovku. Jsou ještě malé, tak se dokážou dostat do neuvěřitelně malých prostor. Představte si, že se dokonce vešly pod vanu a to má takový ten speciální kryt. Když jsem Natálku večer koupala, vyprávěla, jak to bylo boží a pak se mě zeptala, „Mami, můžu ještě před pohádkou navštívit mecháčka?“ „Jakého mecháčka?“ „No toho pod vanou.“ Ihned jsem odklopila kryt a na stěně v rohu na mě vykoukl mecháček - plíseň.“

dítěPlísně doma většinou nevidíme, na počátku se vyskytují v rozích za nábytkem, pod vanou, nebo na jiných skrytých místech. Plísně milují vlhkost, protože ji potřebují ke svému životu. Aby se z obyčejné spory plísně stal právě ten „mecháček“ musí mít dostatek vody. Plísně nejsou ovšem hezkým „mecháčkem“, spíše by se daly nazvat velkým strašákem. Různé druhy plísní jsou příčinou mnoha onemocnění a zdravotních komplikací. Nejčastějšími obtížemi jsou alergické reakce, bolesti hlavy, nevolnost, dýchací obtíže, kašel a astma. Plíseň na stěně či za vanou do našeho domova nepatří, ale to se mnohem lépe řekne, než udělá.

Plíseň, co s ní?

CeresitKdyž se plíseň objeví, je potřeba jednat rychle. Je nutné se plísní zbavit. Ideální je použít některý z přípravků na plísně, například Ceresit STOP PLÍSNI ALL IN ONE. Sprej přímo nastříkáte na plesnivé místo, necháte 5 – 10 minut působit a pak hadříkem nebo kartáčkem setřete. Pokud je potřeba, aplikaci opakujete.

Aby se plíseň nevracela

Aby se ale plíseň nevracela a neměli jste ji tam za pár týdnů znovu, je potřeba vytvořit takové prostředí, ve kterém se plísním moc nedaří. Plísně potřebují ke svému životu nadměrnou vlhkost, proto je důležité udržovat doma optimální vlhkost. Pomáhá intenzivní větrání, kdy např. na několik minut otevřete okna dokořán. Toto by bylo vhodné opakovat několikrát denně. Bohužel tím se připravujete o drahé teplo.

Dalším řešením je pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°.  Ceresit pracuje na bázi speciálních tablet, které díky otvoru a speciálnímu tvaru přístroje pohlcují maximální množství vlhkosti ze vzduchu a sráží ji v tekutinu. Kvalita a rychlost účinku je zaručena kombinací originálního Ceresit systému a originální Ceresit tablety, které fungují jako celek. Tak, jak tableta nasává vlhkost, postupně se rozpouští a obsah nádoby se po naplnění jednoduše vylije do toalety nebo umyvadla. Jedna tableta vydrží fungovat 1 – 2 měsíce podle velikosti místnosti a hladiny vzdušné vlhkosti. Poté můžete zakoupit náhradní tabletu. Tableta navíc napomáhá i k neutralizaci pachů. Nyní připravil Ceresit speciální limitovanou edici s další tabletou navíc.

Stop vlhkosti

Vytvořte pro svou rodinu zdravý domov.

Více informací najdete na stránkách www.stop-vlhkosti.cz

Reklama