Sezona se kvapem blíží a ulice se začínají plnit turisty i spoustou špacírujícího domácího obyvatelstva. To znamená, že začíná období sklizně pro kapsáře a jiné šejdíře.

V davu na ulici, v dopravních prostředcích, v restauracích a dalších místech – tam všude na vás čeká nebezpečí v podobě nenechavé zlodějské ruky, a bohužel nutno připustit, že příčinou úspěšné krádeže je často nepozornost člověka samotného.

Zdá se vám nějak moc těsno kolem vaší osoby v poloprázdném dopravním prostředku? Tak to byste měli okamžitě zpozornět, kdo že se to kolem vás ochomýtá. Někdo se možná snaží získat vaši pozornost, druhý se šikovně postaví, aby nebylo nic vidět, a třetí z vaší kabelky vytáhne peněženku. Jak snadné. Nejlépe si držet zapnutou kabelku na břiše a nezvyšovat riziko okradení.

Rozšířené jsou v poslední době i krádeže notebooků v restauracích. Řada z nich má možnost wi-fi, bezdrátového připojení, a proto přes den můžete vidět u stolu podniku mnoho lidí s počítačem. I to je pro zloděje výzva. Taška s notebookem nevhodně zavěšená na opěradle židle se může ztratit velmi rychle.

Způsobů, jak lze přijít o své cennosti, mobily, zavazadla a další věci je mnoho. Obecně platí, že vás neuchrání nic než střežit své věci jako oko v hlavě, protože lapka čeká právě na ten krátký okamžik vaší nepozornosti. Potom je pozdě litovat.

Už vás někdo na veřejnosti okradl nebo jste byli svědkem podobné události? Jak se účinně chránit? Jak zareagujete, když kolem vás poběží člověk a ulicí se ponese ono známé „chyťte zloděje“?

Reklama