Vánoční sromeček

Bohatě vyzdobený a třpytící se stromeček může být „trnem v oku“ vašemu čtyřnohému spolubydlícímu, jenž se bude za každou cenu snažit jednu z těch vánočních ozdob ukořistit. A jak už tušíte, skleněné i plastové ozdoby nejsou pro „žravé“ pejsky nic dobrého. V zásadě máte dvě možnosti. První je poněkud nepraktická, ale časově nenáročná, a sice, že vystavíte kolem stromečku ohradu, tak aby se k němu pejsek nedostal. Druhá možnost je pracnější a spočívá jednoduše v tom, že budete pejska bedlivě sledovat a pokaždé, kdy se přiblíží ke stromku a bude z něj chtít něco uloupit, dáte mu jasně najevo, aby si stromku nevšímal. Ideálně ho zabavte hračkami a trénujte zákazové povely. Snažte se pejska nenechávat v místnosti s vánočním stromkem bez dozoru.

Zpříjemňujete si vánoční atmosféru plápolajícími svíčkami? Pro jistotu je umístěte mimo dosah psího čenichu. Nikdo nechce řešit zbytečně popálený čumáček vašeho hafana. Mnozí by snad namítli: “kdo se jednou spálí, podruhé si dá pozor.“ Raději zvolte méně drastickou cestu a užijte si svátky v klidu a pohodě.

Vánoční cukroví

Na stole vám voní čerstvě upečené vánoční cukroví a pod stolem smutně kouká váš pejsek. Vy po dlouhém váhání podlehnete jeho smutným očím a rozhodnete se mu také dopřát něco sladkého? „Tak na to raději úplně zapomeňte, pakliže nechcete strávit Vánoce u veterináře. Psům sice nemusí menší množství cukroví způsobit hned otravu, ale to neznamená, že pro vašeho psa není škodlivé. Nebezpečné jsou především rozinky, čokoláda a cukr,“ varuje produktová specialistka z e-shopu SpokojenýPes.cz Zuzana Novotná. Ovšem i zde můžeme vhodnou alternativou utěšit pejskovy chuťové buňky. Na internetu naleznete mnoho receptů na psí sušenky, které si váš chlupáč jistě zamiluje.

Reklama