Začíná teplo a lidé si oblékají letní oblečení. Více si hledí svého vzhledu, ženy shazují přebytečná kila, holí si nohy a lakují nehty. Mít krásné a zdravé nehty je pro ně velmi důležité. Proto někdy zakrývají jejich poškození různými laky nebo umělými nehty, to však jejich stav jenom zhoršuje.

Musíme si uvědomit, že onemocnění nehtů, a to zejména plísňové není záležitost kosmetická, ale zdravotní. Plíseň na nehtech nás netrápí jen zdravotně, ale i psychicky. Proto je důležité s touto nemocí bojovat.

Odborné rady a různé zajímavé kontakty najdete na pěkných a přehledných internetových stránkách http://www.zdravenehty.cz   Zde si můžete také vyhledat adresu a ordinační hodiny Vašeho nejbližšího dermatologa. Návštěvu lékaře není dobré odkládat. Čím dříve přijdeme, tím bude léčba jednodušší. Chránit bychom měli i svou rodinu, která je vystavena vysokému riziku nakažení.

Na internetových stránkách http://www.zdravenehty.cz se dozvíte podrobné informace o plísních nehtů. Léčba infekčních onemocnění nehtů je vždy dlouhodobá, a proto je dobré dbát na prevenci.
V létě stoupá riziko onemocnění. Pozor si musíme dávat na bazény a neprodyšnou obuv. Infekcím se nejlépe daří v teplu a vlhku. Přecházet jim můžeme tak, že si pořídíme kvalitní vzdušnou – nejlépe koženou obuv, důsledně dbáme na hygienu a častěji si měníme ponožky. Dále není dobré si půjčovat ručníky, obuv, velmi rizikové jsou bačkory pro hosty.

I na otázky léčby a prevence najdete odpovědi na stránkách http://www.zdravenehty.cz Pokud nenajdete na stránkách odpovědi na své otázky, máte možnost poslat svůj dotaz do poradny a do tří dnů poradí odborník – dermatolog. Naleznete zde i kontakt na Infolinku "Zdravé nehty" - 844 111 156

Onemocnění nehtů se vyskytuje u tak velkého počtu lidí, že měsíc květen byl vyhlášen měsícem zdravých nehtů. Více se dozvíte na stránkách http://www.zdravenehty.cz.

Neváhejte a připojte se.

Reklama