Česká obchodní inspekce varuje před nabídkou rozboru pitné vody přímo v domácnostech. V posledních měsících na něj lákají letáky ve schránkách. Nejen že přijdete o spoustu peněz, ale navíc vám hrozí zdravotní riziko.

aquaproPokud na tuto nabídku zareagujete, pozvete si k sobě domů neznámou osobu, která vás promyšleným způsobem, známým z předváděcích akcí, začne lákat k nákupu předraženého výrobku. Ten má údajně zázračně zlepšit kvalitu vaší pitné vody. Ve skutečnosti si ale za desítky tisíc korun pořídíte přístroj, který z pitné vody udělá vodu k pití nevhodnou, představující pro lidský organismus vážné zdravotní riziko.

„Česká obchodní inspekce zakázala další distribuci a prodej tohoto výrobku Aqua Pro na úpravu pitné vody, nařídila jeho okamžité stažení z trhu a zpětné převzetí od spotřebitelů. Kvalita dodávané pitné vody z kohoutku je pravidelně kontrolována a pro zajištění její kvality není potřeba využívat žádný externí přístroj,“ řekl Jan Štěpánek, ředitel inspektorátu ČOI se Středočeský kraj a Hl. m. Prahu.

Jedná se o zařízení na úpravu vody Aqua Pro serial No. T 20264 (v ceně cca 25 000 Kč, který je spotřebitelům obvykle nabízen „se slevou“ za 19 990 Kč).

 

Reklama