Mnoho lidí má špatné zkušenosti s průjmem a dalšími střevními potížemi z letních exotických dovolených v zahraničí. Jenomže původci akutních průjmů bývají viry nebo bakterie a tyto patogeny se neřídí ani ročním obdobím, ani zeměpisnou polohou.

Riziko urputných průjmů hrozí jak po celý rok, tak po celém světě, samozřejmě i doma. V chladnějších měsících se střevní infekce šíří stejně jako virová nebo bakteriální kapénková infekce a obvykle dokáže postihnout celou skupinu lidí: školní třídu, pracovní kolektiv nebo sportovní družstvo včetně jejich blízkého okolí a příbuzných.

V teplejších měsících a v létě působí virové a bakteriální infekce stejně intenzivně jako v zimě. V našem okolí však číhají nová rizika. Nemusíme vůbec vycestovat do zahraničí, kde podle destinace hrozí větší či menší nebezpečí nákazy. I při pobytu u nás podstupujeme rizika spojená s konzumací potravin mimo domov. Vedle zmrzlin či zákusků se mohou stát zdrojem průjmového onemocnění také vejce, mléčné výrobky nebo nemyté ovoce. V posledních letech bývá častou příčinou potíží nedostatečně tepelně upravené maso konzumované při oblíbeném zahradním grilování.

j

Zvládání akutního průjmu

Akutní průjem obvykle trvá několik dní. Obtíže však mohou přervávat i déle. Po jejich skončení navíc ještě další dny probíhá rekonvalescence.

Největším rizikem od prvního dne průjmového onemocnění je dehydratace, takže je nezbytné, aby nemocný dodržoval pitný režim a nahrazoval ztrátu tekutin. Nejlépe se k jejich doplňování hodí minerálky, které navíc dodají pro tělo nezbytné ztracené minerály a soli. Dobře se hodí i sladký černý čaj.

Kromě upraveného jídelníčku se osvědčilo u akutních průjmů i podávání probiotických přípravků obsahujících probiotickou kvasinku Saccharomyces boulardii, která dokáže okamžitě a účinně pomáhat při průjmových obtížích. Tento speciální kmen je obsažen například v přípravku Biopron Forte, který dokáže rychle vyřešit vzniklé problémy a je zároveň šetrný k našemu organismu.

V případě plánované cesty na dovolenou do rizikových oblastí je vhodné užívat Biopron Forte i preventivně, a to alespoň týden před odjezdem. Díky působení obsažených probiotik a Saccharomyces boulardii se v trávicím ústrojí vytváří prostředí mnohem odolnější vůči patogenním původcům průjmových onemocnění, takže riziko vypuknutí onemocnění významně klesá. Spolu se správnou životosprávou a vhodným probiotickým přípravkem se tak můžeme nepříjemným zažívacím obtížím zcela vyhnout.

Více informací o výrobku Biopron Forte získáte ZDE.

 
Chcete vyhrát Biopron Forte? Zapojte se do naší soutěže, kterou najdete ZDE.

 

Reklama