Jedno z nejoblíbenějších období v roce je tady. Nadšeně ladíme veškeré letní módní kombinace, které jsme si pro tyto měsíce nakoupily. A už se těšíme, až vystavíme na odiv naše vypracovaná těla jako důkaz nekonečných hodin strávených v posilovně během dlouhých zimních večerů. Netrpělivě stříháme metr až do vytouženého dne, kdy konečně odjedeme na dlouho očekávanou dovolenou nebo alespoň vyrazíme někam k místním vodám. To bychom ale nemohly být ani ženami, kdyby nám osud - oproti mužům - neztížil každou situaci. Banální radost, jakou je koupání, nám však zmaří zákeřné nebezpečí v podobě číhající vaginální mykózy. 

 

Vaginální mykóza je v současné době jednou z nejčastějších infekcí ženského pohlavního ústrojí. Odhaduje se, že v produktivním věku trpí asi 75 % žen nejméně jednou v životě vaginální mykózou, polovina z nich  opakovaně, a 5% z nich trpí mykózou chronicky.

Vaginální mykóza je zánětlivé onemocnění charakterizované hustým výtokem z pochvy, který je bělavý, hrudkovitý, připomíná tvaroh nebo směs mouky s vodou. Projevuje se svěděním, bolestí při močení nebo při pohlavním styku. Toto poševní onemocnění způsobují kvasinky rodu Candida albicans, které jsou běžnou součástí mikrobiálního osídlení pochvy, samy o sobě tedy nevedou k onemocnění. Mykózy vznikají až v důsledku porušení rovnováhy poševní mikroflóry, kdy se kvasinky přemnoží a vyvolávají zánět  poševní sliznice.

Rizikové faktory 

K jednomu z nejrizikovějších faktorů, které podporují rozvoj vaginální mykózy, patří právě koupání v bazénech, řekách i jezerech.

„Ženy by skutečně neměly koupání podceňovat. Jediné, co mohu pro toto období doporučit, je nezapomenout si s sebou na dovolenou vzít vhodný přípravek, který v případě výskytu mykózy zbaví ženu nepříjemných důsledků a zabrání dalšímu šíření kvasinek, což by pro ni znamenalo komplikovanější léčbu,“ sdělila MUDr. Alexandra Stará z gynekologické ordinace v Praze.

 

Pomoc vždy při ruce                                                                                                      

Příznaky vaginální mykózy obvykle lze dobře rozpoznat. V případě náhlého výskytu těchto obtíží je dobré mít doma při ruce první pomoc. Spolehlivou úlevu Vám přinese přípravek Gyno-Pevaryl® 150 mg, antimykotikum určené k lokální léčbě vaginálních mykóz. Jeho nespornou výhodou je, že  obsahuje 3 vaginální kuličky, které se zavádí do pochvy po dobu 3 po sobě jdoucích dní. Během této doby ve většině případů nepříjemné příznaky mykózy odezní. Balení Gyno-Pevaryl® 150 mg Combipack obsahuje i krém, který odstraňuje nepříjemné svědění zevního genitálu a je případně určen k léčbě partnera.  Aby byla léčba mykózy u obou partnerů úspěšná, je totiž zapotřebí, aby se současně léčil i partner.

 

Léčivé přípravky Gyno-Pevaryl® 150 mg  a Gyno-Pevaryl® 150 mg Combipack jsou dostupné v lékárně bez lekářského předpisu.  

Doporučená cena balení Gyno-Pevaryl® 150 je 146,- CZK a Gyno-Pevaryl 150 Combipack je 212,- CZK.

Přípravky Gyno-Pevaryl® 150 a Gyno-Pevaryl® 150 Combipack obsahují ekonazolium-nitrát. Gyno-Pevaryl® 150: po dobu 3 dní se zavádí jedna kulička večer hluboko do pochvy. Gyno-Pevaryl® 150 Combipack: po dobu 3 dní se zavádí jedna kulička večer hluboko do pochvy a krém se aplikuje v tenké vrstvě ve vulvální nebo anální oblasti. V případě nežádoucích účinků se poraďte s lékařem a lékárníkem. Čtěte pozorně příbalovou informaci.

 

www.gyno-pevaryl.cz

Reklama