1. Dotyčný inzeruje po celý rok neomezený počet štěňat, na internetu, v novinách atd.
  2. Vás prodávající nepustí do bytu/domu, kde štěně vyrůstá. Na návštěvu byste se měli vypravit proto, aby si na vás zvyklo. Podezřelý prodávající bude z různých důvodů nabízet odběr na zastávce, benzínce nebo nádraží.
  3. Je štěně příliš maličké. Pokud chovatel nabízí štěně mladší 50 dní (něco přes 7 týdnů) je to nezákonné! Mléčné zuby se začínají prořezávat teprve ve 3 týdnech, pokud je nemá, je jisté, že je štěně příliš malé! Lze ověřit u veterináře.
  4. Má prodávající mnoho psů a nikde nemá matku štěněte nebo tvrdí, že to je fena, která se o štěně nestará. 
  5. Štěně není viditelně zdravé, má blechy (černé tečky v srsti), špinavé uši, rýmu, kašel, průjem, má viditelné defekty na těle – fontanelu (nesrostlé kosti lebky), kýlu (boule na pupíku nebo v tříslech), krátkou horní nebo dolní čelist, chybí varle či končetiny.
  6. Má štěně ještě sací reflex (když strčíte prst k tlamě, štěně se přisaje) – je staré maximálně 3 týdny.
  7. Prodávající nedokáže odpovědět na vaše dotazy týkající se zdraví štěněte, jeho rodičů a péče o štěně ani čím bylo krmeno.
  8. V chovné stanici je všude nepořádek a zápach.
  9. Je cena nápadně nižší než cena obvyklá.
  10. Nemá kupující platnou smlouvu a doklady ke štěněti (očkovací průkaz/Pas) a to není čipované. Chybí záznamy o odčervení a očkování včetně dat a razítek veterinárních lékařů.

Více užitečných informací naleznete na Psimagazin.cz

5b50910cb87c9obrazek.png

Uložit

Reklama