Jana je matkou samoživitelkou. O syna Davida (7 let) otec nemá zájem. Jana se domnívá, že právě chybějící mužský element může za to, proč je hoch divoký. Jsou s ním neustále problémy. Mladá maminka výchovu těžko zvládá. Snaží se „zlobivce“ zkrotiti různými způsoby. Jedním z nich bylo i strašení čertem. Zprvu hrozba peklem fungovala. David byl alespoň část prosince hodný. Před rokem se ale návštěva Mikuláše, anděla a čerta vymkla. Janin syn od té doby trpí traumatem.

K Janě tradičně přišli sousedé, kteří dětem v jejich domě připravují Mikuláše. Tentokrát ale měli upito, a to dost. Čertové nebrali na malého hocha žádné ohledy. Hodili ho do pytle a utíkali s ním pryč. Na schodech jim pytel vyklouzl. Výsledkem byly dva stehy na chlapcově bradě.

„Nikdo nemohl vědět, jak to dopadne. Nikomu jsem nic nezazlívala. Lituji ale, že jsem dovolila, aby opilí sousedé se synem takhle zacházeli. Od té chvíle David nesnáší cokoli s čerty. Jakmile slyší, že se blíží Mikuláš, začne plakat. Poslední dny i špatně spí, budí se. Prosil mě, abych je letos nezvala. Dušoval se, že bude napořád hodný. Letošní rok mikulášskou tradici odpískám. To raději, ať kluk zlobí.“

Čtěte také:

Reklama