Na trhu je další pomůcka určená dětem, která je ale naopak ohrožuje. Jedná se o chodítko Furkan Group, jehož zemí původu je Turecko.

Z čeho u chodítka typu „pavouk“ vyplývá nebezpečí? „Šířka sedátka je menší než 50 centimetrů, jeho výška v nejnižší poloze je menší než 180 milimetrů. Mechanismus sklápění a nastavení neodpovídá požadavkům, a neprošel ani testem stability,“ uvádí na svých stránkách Sdružení obrany spotřebitelů (SOS).

Pomůcka vyrobená z plastu a textilie v různých barvách může vypadat na první pohled velice hezky. „Při výběru pomůcek pro naše batolata je nutné, aby se spotřebitel řídil bezpečností výrobku vzhledem k věku a použití. Není dobré se řídit nápadným designem, který by se těšil zájmu u dětí, a ani nápadné barvy nevyrovnají kvalitu výrobku,“ upozorňuje SOS s tím, že při výběru není dobrým rádcem ani cena výrobku. Její výše není zárukou kvality.

Chodítko bylo z Turecka distribuováno do řady evropských zemí. Na pokyn evropských úředníků už jsou stahovány ze zdejších trhů.

Sledujete podle podobných zpráv vhodnost hraček a pomůcek pro děti?

Reklama