Provalilo se to kvůli CK Sunny Days, ale pravděpodobně to praktikují i jiní. Koupíte si zájezd, ale údaje o letu jsou fiktivní. Ve skutečnosti zajištěné nejsou. Klienti nic netuší, a pokud se nic nestane, cestovka tím ani neporušuje žádný předpis.

Podle odborníka na cestovní ruch Jaromíra Beránka sice není zcela běžné, aby cestovní kanceláře sháněly lety až k prodaným zájezdům, letos se ale v Evropě objevila řada takových případů.

Celá řada přepravních společností, včetně leteckých, podle něj začala nabízet dopravní kapacity na poslední chvíli a není vyloučené, že je využívají i české cestovky. „Nevylučuji, že se do potíží dostanou v nejbližší době i některé další cestovní kanceláře,“ řekl Beránek.

Nepříjemné překvapení by podle něj mohlo čekat turisty již příští týden. Kdo si chce ověřit, jestli skutečně odletí, může kontaktovat letiště nebo dopravce. Tak jednoduše zjistí, jestli jsou údaje o jeho letu pravdivé. Pokud se dozví opak, porušila cestovní kancelář smlouvu a klient od ní může odstoupit.

Chystáte se ještě na dovolenou?

Reklama