Varuje naše čtenářka s nickem Simič. Zřejmě má podobné zkušenosti, kdy si připravila domácí masku, nechala ji vychladit v lednici a někdo si na ní pochutnal jako na domácím dezertu. No co, nic špatného se do ní přece nedává

Krásný páteční den všem. Přiznejme si to, každá z nás chce být krásná a chce se líbit nejenom okolí, ale hlavně sobě. Na druhou stranu, asi jen hrstka vyvolených si může dovolit drahou a nákladnou profesionální péči od nejrůznějších dermatologů, kosmetiček a plastických chirurgů.

Také si myslím, že mnohdy i ty nejdražší „zázračné“ krémy a i ta nejšpičkovější kosmetika je na přírodu prostě krátká. Nejsem zrovna typ, který si dopřává tu nejdražší kosmetiku a časté a pravidelné návštěvy u kosmetičky. Svěřila jsem se do jejich rukou asi třikrát a pokaždé to nedopadlo zrovna nejlíp.

Buď jsem měla po jejím zásahu na pleti fleky, nebo mi vytrhala obočí tak, že to vypadalo, jako by mi ho přejela sekačkou. A tak se o pleť starám většinou sama.

Nejvíce ze všeho se mi osvědčil obyčejný mandlový krém, do kterého si přimíchávám lžičku dětského olejíčku.Na svou pleť se nesnažím napatlat vrstvy všeho možného. Spíš je lepší ji důkladně čistit, masírovat střídavě teplou a studenou vodou a nenechat ji vysušit. Masky na pleť používám, ale ty, které mám osvědčené a doma vyrobené, protože přesně vím,c o jsem do nich dala.

Výborná je maska z obyčejné 12% smetany, se lžičkou medu a vajíčkem.Pozor však na to, aby vám vaši masku, kterou chladíte v ledničce, nesnědl manžel se dvěma rohlíky na svačinu. A ještě se dožadoval, abych té výborné pomazánky udělala příště víc a ne jenom takovou mističku. Moc dobrá je i maska z droždí, ale nesmíte ji nechat přeschnout. K dobrému a kvalitnímu peelingu postačí mycí houba a dětské mýdlo. Celkově ráda používám dětskou kosmetiku. Ruku na srdce, která z nás by nechtěla mít pleť jako dětskou prdelku?

Krásný den, Simič.

Milá Simič, máte pravdu

Text nebyl redakčně upraven

Reklama