Výstava odhalující všechna anatomická tajemství lidského těla se vrátila do České republiky. Unikátní Bodies Revealed, tentokrát zavítala do moravské metropole, Brna. Výstava představuje celotělové exponáty i detailní ukázky jednotlivých orgánů lidského těla. Pokud chcete detailně poznat funkce lidského organismu, určitě tam zavítejte. :)

Všechny exponáty výstavy Bodies Revealed jsou umístěny v celkem devíti rozlehlých sálů. Kromě detailních preparátů jednotlivých orgánů nechybí zajímavé celotělové exponáty. Výstava se věnuje jednotlivým systémům lidského těla. Návštěvníkům bude představena přesná funkce svalového aparátu, dýchací soustavy, trávicí soustavy, nervové soustavy i cévního systému.

Jednotlivé galerie jsou doplněny velkopološnými obrazovkami, na kterých 3D animace znázorňují a vysvětlují funkce liského organismu.

Důležitým faktem je přítomnost vyškolených průvodců z řad studentů medicíny, kteří budou vždy k dispozici pro odborný výklad jednotlivých dotazů. „Chceme návštěvníkům nabídnout maximální péči. Po návštěvě výstavy odejdou vzdělanější.“ říká o konceptu výstavy Lucie Nouzová z pořadatelské agentury JVS Group.bodie

„Naše exponáty jsou ze 100% lidského původu. Neexistuje nic autentičtějšího. Žádný umělý model orgánu není přesnější než objekty, které jsou k vidění na Bodies Revealed,“ konstatuje doktor Roy Glover, šéf lékařského týmu, který se podílel na tvorbě exponátů. Také potvrzuje, že ti, jejichž těla posloužila pro vytvoření výstavy, předem souhlasili s poskytnutím jejich ostatků k těmto vědeckým účelům.

bod

Tato výstava je zajímavým tipem pro návštěvy školních exkurzí. Neexistuje názornější školní pomůcka, která by lépe popisovala všechny detaily fungování lidského těla. Zároveň tato exkurze může být zajímavým zpestřením hodin biologie. Pedagogický doprovod studentů bude mít vstup zdarma.

Výstava Bodies Revealed (Odhalená těla) probíhá v nových výstavních prostorech Galerie Vlněna,  Dornych 40/27 v centru Brna, vedle nákupního centra Vaňkovka. Výstavu bude možno navštívit do 30. listopadu.

Reklama