lago

Milujete krásu hor a také nádherá jezera? Pak máme pro vás inspiraci, tip na výlet či dovolenou u tyrolského jezera Achensee.

Jako fjord, zasazené mezi pohoří Karwendel a Rofan, tak se prezentuje jezero Achensee. 9 km dlouhé a 133 m hluboké jezero je dále obklopeno obcemi Achenkirch, Maurach a Pertisau. Krajinné podmínky umožňují díky horám a jezeru spoustu různých sportovních aktivit i chvíle pohodové dovolené. 

lago

Východní břeh jezera nabízí zejména pro rodiny s dětmi, požitkáře i sportovní nadšence ideální prostor k prozkoumání nových zastávek jezerní trasy Wusel k joggingu, jízdě na kole, plavání, nebo jen odpočinku na břehu.

Láká vás horská turistika, horská kola, lezení, surfování, plachtění, koupání a slunění? Nebo je odpočinek s krásnými výhledy? Jezero a okolní hory, až 2.500 metrů vysoké, mají připravenu hojnost prázdninových zážitků.

Ve spojení s opravdovou tyrolskou pohostinností jsou kulinářské zážitky u jezera Achensee zaručeny. Výběr restaurací, tyrolských hostinců nebo také exkluzivních chrámů vysoké gastronomie je skutečně velký. Více na www.tyrolsko.cz.

lago

Jaké aktivity na dovolené u Achensee můžete zažít?

Navštívit kravičky nahoře na pastvině nebo si na horské salaši pochutnat na vydatné svačině či císařském trhanci. A pak šup s dětmi na koupaliště u jezera. Snad na žádném jiném místě v Alpách se nedají horská dobrodružství lépe spojit s vodními radovánkami a koupáním jako u jezera Achensee.

Region nabízí více než 50 sportů - od horských kol, pěší turistiky, horolezectví přes golf až po kitesurfing.

Absolutní trend: Lezení

Kdo chce začít pomalu, vyzkouší si první balancování mezi korunami stromů v lesním lanovém centru a královské disciplíně lezení se může přibližovat postupně přes výstupy po ferratách.

Ferraty patří k oblíbeným zajištěným horským cestám. Jejich nabídka v pohoří Rofan je lákavá. Za třešničku na dortu je považován Lezecký chodník 5 vrcholů u Achensee - s délkou 2 km patří nejdelší v Rakousku. Pro začátečníky je nejlepší se vydat se na ferraty s certifikovaným horským průvodcem - ten zná zdejší region, jako své boty.

lago

Více na www.tyrolsko.cz

Naším tipem je zážitková karta Achensee. Devět atrakcí, jako jízda zubačkou či lodí po Achensee, dvě lanovky a několik muzeí lze využívat tak často, jak budete chtít.

Se zážitkovou kartou Achensee v zavazadle bude každý den dovolené naplněný a pestrý - all inclusive karta pro volný čas zahrnuje jízdy lanovkami nahoru i dolů, plavbu lodí po jezeře Achensee, jízdu parní zubačkou a celou řadu muzeí. A navíc skrývá karta Achensee, která se vydává při ubytování, ještě několik dalších exkluzivních bonusů.

lago

Více na www.tyrolsko.cz

Jaké mobilní aplikace pro cestu se vám budou hodit? www.tyrolsko.cz

logo

Reklama