Láká vás vydat se na zahraniční dovolené pod hladinu moře, poznávat místní vodní živočichy, prohlížet si korálové útesy, případně rovnou zkoumat nějaké potopené lodě? Potápění je překrásná zábava, nicméně abyste tohle všechno mohli absolvovat, je potřeba nejdříve nasbírat zkušenosti – jak praktické, tak teoretické.

potápění

Potápění už dávno není nedostupnou zábavou, dnes může podvodní svět zkoumat každý. A pro začátek ani nemusíte cestovat do zahraničí, potápěčská škola funguje i u nás. Ptáte se, jak je to možné, když nemáme moře? Ale kdo říká, že potápět se lze jen v moři? Natrénujete v bazénu a pak se vydáte na volnou vodu do Čech. V lomu Bořená Hora je dokonce možné potopit se k vraku vrtulníku a zážitek je to obrovský.

Začít může kdokoliv

Nezáleží na tom, zda už s potápěním máte nějaké zkušenosti, nebo vás prostě z nějakého důvodu láká. Pustit se do toho může kdokoliv, potápěčská škola Seawolf pod vedením Ing. Jana Wolfa má připravených několik kurzů jak pro začátečníky, tak pro pokročilé potápěče. Ti, kteří si nejsou jistí, zda by pro ně kurz potápění byl to pravé, si mohou nejdříve zkusit ponor na zkoušku v Plaveckém stadionu Podolí nebo na volné vodě v Čechách.

Potápěčské kurzy se pak skládají z teoretických hodin a samozřejmě z praxe, kdy se u pokročilejších kurzů jezdí i do zahraničí. Veškeré potápěčské vybavení, výstroj i učebnice a tabulky pro potápění se vzduchem jsou zajištěny, účastníci si nemusí nic shánět sami. Na konci kurzu potápění samozřejmě absolvent může získat osvědčení IANTD uznávané po celém světě.

potápění

Pěkný dárek pro milovníky adrenalinu

Nejste zrovna ten typ, který by rád zkoumal podvodní svět? Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo by takovou adrenalinovou zábavu a překrásnou podívanou ocenil. Kurz potápění je moc pěkným dárkem pro sportovně založené lidi. Vzpomeňte si na to, až budete vymýšlet dárek k narozeninám pro svého přítele, kamaráda nebo jinou blízkou osobu. Potápět se mohou i ženy!

Reklama