Tvořítko na trapasy? Tak tenhle předmět jsem rozhodně nenašla ve šrotu. Je to věc, která se stále dá použít. Má ji můj přítel v kanceláři a výborně se baví.

př

Totiž každý, ale úplně každý okamžitě vezme do každé ruky jednu z těchto věciček, které prakticky tvoří jeden celek, a počne s nimi naznačovat pinkání. Jde to těžko, protože ač to tak nevypadá, je to skutečně velice těžké. V ten moment z každé věcičky vypadne těžká placička, která se s řinčením podvolí gravitaci. Každý do jednoho se pak omlouvá za způsobený randál a následuje otázka: „Co to je?“

pře

Tak schválně, už jste tohle někdy viděli? Nebo jste s tímto mechanizmečkem kdy pracovali? Poznáte, co to je a k čemu to slouží, vyjma nástroje na vyrobení originálního trapasu?
Za tenhle předmět vyhrajete horoskop.

Napovím – ping-pong pro trpaslíky to není.

Poznej značku – dám ti kačku

Kdo chce vyhrát i symbolickou korunu, pro toho je tu předmět tentokrát ze šrotu. Přeli jsme se celé odpoledne o to, jaký že toto byl vůbec typ vozu.

auto

Když jsem ho uviděla, vzpomněla jsem si, že podobné puzzle zbyly z mého vozu, když mě sestřelil před lety jeden opilec s audinou. Tehdy se policisté skutečně ptali, co to vlastně bylo za auto a že muselo mít dobré deformační zóny, když jsem z té hromady plechu vylezla jen s vyraženýma zubama.

No, byla to tehdy 120 škodovka a zázrak způsobila rezerva a baterka z náklaďáku v kufru. Jinak bych v osmdesáti čelně asi moc šancí neměla.

To tohle zmuchlané vozítko byl oříšek i pro chlapy. Ale nakonec se k tomu dobrali. Na první pohled mi to připomnělo starou Dacii 1000, ale není to ona.

Uhodnete značku chudáčka na horní fotce?

Své tipy pro tentokrát můžete psát pod článek, protože vyhrávají dvě nejrychlejší správné odpovědi.