Letní cestování má teď řadu výhod. Poznávání krás naší republiky nemusí být vůbec drahé - cestujte vlakem za pouhých 225 Kč po Vašem kraji s přáteli!

Pokud chcete svoji dovolenou doplnit výlety během víkendů, nechte auto v garáži a vsaďte na romantickou cestu vlakem. Společnost České dráhy, pro vás na léto přichystala řadu výhod, které byste měli zvážit – například praktickou SKUPINOVOU VÍKENDOVOU JÍZDENKU.

jízdenka

S přáteli či rodinou můžete jet vlakem po celé republice nebo po zvoleném kraji bez omezení počtu najetých kilometrů za bezkonkurenční cenu. Můžete si vybrat - cestovat můžete celý den v sobotu, neděli nebo ve státní svátek. Jednu jízdenku přitom může použít až 5 cestujících (2 dospělí a až 3 děti). Jízdenka je určitě ideální na přesuny s přáteli na oblíbený festival či koncert, takhle cesta vás vyjde opravdu velmi levně. Po celé republice cestujete za pouhých 650 Kč a v regionu za 225 Kč, v přepočtu na osoby potom dospějete k velmi nízké částce, ušetříte a můžete si tedy dopřát více. Poslední sobotu v září může jízdenku dokonce použít až 5 spolucestujících bez ohledu na věk. Využijte šance cestovat levně a pozvěte své přátele. Skupinovou víkendovou jízdenku zakoupíte u pokladen Českých drah nebo pomocí praktické aplikace Můj vlak, kterou si můžete jednoduše stáhnout do telefonu či počítače. 

jízdenka

Cestování celou republikou téměř zadarmo
Máte čtrnáct dní volno a nevíte, co budete dělat? Chtěli byste cestovat po republice, nemáte nebo nechcete jet autem a autobusem se vám nechce? Máme pro vás alternativu, cestujte vlakem po celé republice neomezeně po dobu 14 dnů za pevnou cenu 990 Kč (jste-li držitelem ISIC) nebo za základní cenu 1 190 Kč. České dráhy pro vás přichystali tarif s názvem JÍZDENKA NA LÉTO, můžete si ji koupit v červenci či srpnu u pokladen Českých drah nebo přes praktickou aplikaci Můj vlak, kterou si můžete jednoduše stáhnout do telefonu či počítače. 

Včasná jízdenka - nejenom letenky jsou levnější, když je rezervujete včas, nyní i jízdenka na vlak může být levná, tak neváhejte dlouho
Víte-li dopředu, kdy a kam přesně chcete jet nebo poslat babičku s dědou a vnuky na poznávací výlet po České republice, neváhejte a využijte tarif Českých drah s názvem VČASNÁ JÍZDENKA. Čím dříve jízdenku koupíte, tím bude levnější. Pokud jste držitelem InKarty, jízdenka je ještě levnější. Můžete přitom vybírat mezi 114 městy České republiky: například ceny zpáteční jízdenky Praha – Olomouc začínají na 179 Kč (pro držitele InKarty), zpáteční z Prahy do Ostravy potom na 199 Kč. Neváhejte dlouho, jízdenky můžete pořídit v teple domova na aplikaci Můj vlak, kterou si můžete jednoduše stáhnout do telefonu či počítače. 

jízdenka

Půjčovny kol přímo na vlakových nádražích!
Nechcete na výlet tahat kola autem? Půjčte si kolo pro sebe a své přátele přímo na vlakovém nádraží, nemusíte se vracet na místo zápůjčky, kolo lze pohodlně vrátit na jiném vlakovém nádraží. Půjčovny kol se nacházejí ve všech 14ti krajích České republiky, jejich počet stoupl na 93. Podívejte na mapu půjčoven na https://www.cd.cz/volny-cas/pujcovny-kol-cd/-5888/.

Můžete si zapůjčit kola dle vašich preferencí – k dispozici jsou kvalitní trekingová, horská kola, dětská kola a v některých krajích i elektrokola nebo koloběžky s odborně prováděným servisem. Veškeré vybavení ke kolu vám samozřejmě bude nabídnuto taktéž. Abyste měli jistotu zápůjčky, kola si můžete rezervovat předem rezervovat už předem telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu. Chcete-li si potom ulehčit cestu, můžete si vypůjčené kolo zdarma převézt vlakem po vybraných tratích blíže k cíli cesty pomocí přepravy spoluzavazadel nebo úschovy během cesty.  Ve vybraných stanicích pak můžete kolo uschovat zdarma. Po celodenním výletu za poznáním krás naší přírody a kulturních památek nemusíte kolo vracet v místě, kde jste si ho vypůjčili - lze ho většinou vrátit i v jiných stanicích, kam opět můžete dojet vlakem bez placení přepravného za vypůjčené kolo. A pozor, při nákupu jízdenky na eShopu ČD získá cestující místo pro sebe i kolo zdarma!

jízdenka

Reklama