Zdroj: Shutterstock

Patrik byl jako malé dítě velmi hodný a jeho rodiče trápila pouze jedna věc. Báli se, že mu budou brzy muset povědět pravdu o jeho minulosti, která nebyla rozhodně ničím, čím by mu usnadnili dospívání.

Rodina Novákových bydlela v malé vesničce poblíž Prahy, kde se snažili vést normální život. To se jim však dařilo až do Patrikových osmnáctých narozenin, kdy na návštěvu přijela Soňa. Známá, na kterou už skoro zapomněli. Nikdo však zatím netušil, jaké neštěstí přinese.

Nepříjemná pravda

Novákovi moc dobře věděli, že jejich svědomí není zcela čisté. Patrikovi již dávno chtěli říci, že je adoptovaný, ale stále otáleli. Nebýt Soni zřejmě by se pravdu nakonec nikdy nedozvěděl. Dobře střežené tajemství však vyplavalo na povrch právě v den narozenin. „Podívej se na svoje chodila, nepřijde ti na nich něco zvláštního?“ řekla Soňa Patrikovi a ten se vůbec nemusel přesvědčovat. Moc dobře totiž věděl, že se na nich nachází jizvy. „Nepřijde ti divné, že ti nikdy rodiče nepověděli, odkud je máš?“ potom už bylo jen kousek od toho, aby Soňa pověděla celou pravdu. Praví rodiče Patrika byli příliš mladí, aby si mohli miminko nechat…

Zraněné city

Zdrcený Patrik se rozhodl, že svoje rodiče hledat nebude. Pravděpodobně mohli i za velké jizvy, které měl na chodidlech, a tak se s nimi netoužil sejít. Jeho duše však byla rozervaná na několik kusů a on věděl, že se musí posunout dál. Od svých rodičů se téměř ze dne na den odstěhoval a rozhodl se jít pěšky tam, kam ho jeho zjizvené nohy ponesou.

Nový život

V jednom z nedalekých měst se usadil a o několik let poté našel i spřízněnou duši – svou budoucí ženu. Musel se tedy nejprve vypořádat s Petřiným manželem Honzou, který s ní v tu dobu byl již mnoho let. Po hospodské rvačce museli oba do nemocnice. Patrik se snažil bránit se útokům, ale když vytáhl Honza nůž, Patrik ho udeřil popelníkem po hlavě. Petru si tak Patrik přímo vybojoval.

Když se jim narodilo první dítě, přijela na návštěvu Soňa. Patrik ji vítal s otevřenou náručí, byl jí vděčný za to, že mu prozradila pravdu a těšil se, až jí ukáže svého syna. V okamžiku, kdy vešla do dveří jeho žena, Soňa padla koleny na zem a plakala. Patrik nechápal, co se děje. „Je to tvoje matka, oženil jsi se se svou matkou,“ hystericky křičela Soňa, která si uvědomila, co všechno způsobila.

Patrik se nemohl dívat na to, co všechno způsobil. Vzal si svou vlastní matku, zplodil s ní syna a zmrzačil svého otce. Jeho život se v jediném okamžiku proměnil v noční můru. Věděl, že nic nemůže napravit.

Čtěte také:

Reklama