pavol-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

Málokdo asi ví, že Pavol Habera nestudoval zpěv, ale oborově velmi vzdálenou ekonomii. Už od mládí v ho to k hudbě táhlo. První kapelu jménem SMALL, ve které vystupoval, založili již na střední škole. Profesionální kariéru ale začínal v kapele Avion. Ta se ovšem brzy rozpadla z důvodů špatné organizace, a ne zcela dobře uchopené produkce. Od roku 1988 hraje s martinskou skupinou Team, která až po jeho příchodu zaznamenala větší úspěch. V roce 1991 se Paľo vydal na sólovou dráhu a dokonce získal Zlatého slavíka. V témž roce vydal své první album.

Habera žil 4 roky v USA, momentálně bydlí v Praze. Hrál v muzikálu Tři mušketýři v pražském divadle Broadway. Jeho partnerkou je česká topmodelka Daniela Peštová, se kterou má dceru Ellu a syna Paula Henryho. Ze svého prvního manželství má ještě dceru Zuzanu, díky které je již dokonce dědečkem.

Je známý především jako zpěvák, působí však i jako hudební skladatel. Na svědomí má například hudbu k slavné písni Když muž se ženou snídá, kterou nezapomenutelně interpretoval Karel Gott. Mezi jeho nejznámější a nejúspěšnější hudební pecky patří skladby jako Je to vo hviezdach, Držím ti miesto nebo Boli sme raz milovany a mnoho dalších.

V posledních letech mu ovšem kromě hudby popularitu zajistilo i porotcování v talentových soutěžích, kde velmi úspěšně plnil roli přísného a nekompromisního porotce. Dlužno ovšem poznamenat, že má pro svá přisná kritéria výběru nadějných zpěváků opodstatnění. Může se totiž pochlubit absolutním sluchem.

Zdroj: Pavol Habera - zajímavosti o interpretovi, Profimedia, Wikipedie, Instagram Pavol Habera, ČSFD

Reklama