Těhulka

Podle sdělení agentury MediaFax třiadvacetiletá žena porodila minulé pondělí v opavské Slezské nemocnici zdravou holčičku, aniž věděla, že je těhotná. Mluvčí nemocnice Daniel Svoboda k tomu uvedl, že ženu postihly v pondělí ráno křeče v břiše a zavolala si sanitku, která ji převezla do nemocnice. Při vyšetření se jí lékař tázal, zda není těhotná, ona to vyvrátila s tím, že v říjnu byla u gynekologa. „Lékař ji poslal na vyšetření ultrazvukem, vyšetření potvrdilo břišní anomálii, proto bylo navrženo vyšetření CT a gynekologické. Než k nim došlo, odskočila si na toaletu a tam v 9.30 porodila. Při porodu se jí přetrhla pupeční šňůra a hrozilo akutní vykrvácení. Rychlý zásah zdravotních sester jí i dítěti zachránil život,“ uvedl Svoboda.

Tedy, nejsme odborníci, ale nepřijde vám trochu divné, že na ultrazvuku identifikovali poroduschopný plod pouze jako „břišní anomálii"? Ale je pravda, že pod vlivem ujištění budoucí maminky nejspíš lékaře vůbec nenapadlo přemýšlet nad tím, že by se mohlo jednat o dítě.

A samozřejmě tenhle netradiční porod vyvolává i otázku, zda je možné, aby žena po celou dobu těhotenství nepoznala, že je těhotná...?

Nepřijde vám to divné? Jak jste poznala své těhotenství? Ve kterém měsíci? Máte ve svém okolí nějakou ženu, která své těhotenství poznala až v porodnici?