Naše hledaná osoba je tentokrát žena. Patří k nejkrásnějším a nejlepším herečkám své doby. Někteří říkají, že její legenda přežívá dodnes. Tipněte si, o koho se jedná, a vyhrajte!

Narodila se roku 1938 ve Vídni do herecké rodiny. Kvůli pracovní vytíženosti obou rodičů byla vychovávána svými prarodiči. Naše herečka chtěla být původně malířkou, ale krátce po maturitě odstartovala svou velmi úspěšnou hereckou kariéru.

K nejúspěšnějším filmům patří velmi známá trilogie z historického prostředí. Její osudovou láskou byl francouzský herec, lamač nejen dívčích srdcí, za kterým také utíká do Francie, kde natočí spoustu filmů. Žili spolu pět let, ale jejich vztah nevydržel. Naše filmová kráska se potom dvakrát vdala, ale ani jedno manželství nebylo úspěšné. Z prvního manželství měla syna Davida a z druhého dceru Sarah.

 Možná se do vašeho podvědomí zapsala aférou, kdy v létě roku 1971 vznesl proti třiatřicetileté hvězdě hamburský státní zástupce žalobu, protože spolu s dalšími třemi sty padesáti německými ženami podepsala manifest, v němž doznala, že podstoupila interrupci. Mezitím se pod manifest podepsaly další tisíce žen a skandální žaloba byla stažena.

Za svou hereckou kariéru získala 2 Césary za nejlepší herečku. Život jí připravil několik osudových ran, se kterými se těžko vyrovnávala - nejtěžší pro ni byla smrt jejího čtrnáctiletého syna, který se nešťastnou náhodou zranil (David se při přelézání plotu nabodl na ocelový hrot) a následně svým zraněním podlehl. Rok po jeho smrti, v roce 1982, naše herečka předčasně umírá na infarkt.

Mezi její velkou neřest patřily cigarety, kterých denně vykouřila přes padesát. Měla veliký talent a za tak krátký život dokázala natočit až šedesát filmů. Většinu z nich natočila ve Francii.

Víte, o koho se jedná?

Jméno NEpište do diskuse pod článek, ale napište nám ho SEM! Jedna z vás, kterou vylosujeme z došlých odpovědí, obdrží dárkový balíček s vlasovou kosmetikou. Soutěžit můžete do neděle 7. 6.

Hodně štěstí!

Reklama