Na úplný závěr dnešního tématu zveřejňuji čerstvou zprávu o nově chystaném filmu Zdeňka Trošky BABOVŘESKY…aneb z dopisu venkovské drbny.

BABOVŘESKY…aneb z dopisu venkovské drbny.

S novou komedií ve „sluncesenovském“ až „zvonokoském“ stylu přichází scénárista a režisér Zdeněk Troška. Už 22. května začne v jižních Čechách  natáčet nový film BABOVŘESKY…aneb z dopisu venkovské drbny.
Diváci a  milovníci klasických Troškových veselých komedií se tak mohou těšit na  známé herecké tváře a spoustu legrace.

troska

V lehkém nadhledu a komediální nadsázce budeme sledovat vršící se řadu až  neuvěřitelných souher náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu hlavním  aktérům příběhu v obci Babovřesky kdesi u Budějic…

Podtitulek „z dopisu venkovské drbny“ napovídá, že na scénu vstupují místní  zbožné ženy v čele s Horáčkovou, „univerzální“ drbnou, která pracuje na  obecním úřadě a sedá v kostele v první lavici. O všem ví, od všeho má  klíče, všude byla dvakrát… a osobuje si právo do všeho zasahovat a mluvit. 

A právě do této vísky koncem jara přijíždí nový farář. Zbožné ženy čekají  váženého starého důstojného pána,ale z auta vyskočí mladý, sportovní, asi  třicetiletý kluk a tím to vlastně všechno začíná…

Do hlavních rolí obsadili tvůrci herce: Lukáše Langmajera,  Janu Synkovou, Veroniku Žilkovou, Lucii Plekancovou Vondráčkovou, Pavla Kikinčuka a Martina Krause ad.

Pro natáčení si vybrali jihočeské vesničky ve stylu selského  baroka - Netolice, Pištín, Záboří, Dobčice. Ty budou ústředním dějištěm  příběhu, kde rozhodně nebudou chybět svérázné vesnické postavičky v podání  známých českých herců - farář, babky - pravé vesnické drbny, starosta, i  další občané malé vísky.

Do celého děje je ale zasazena také láska, žárlivost, závist, intriky a  především - spousta humorných okamžiků, v nichž se i možná někteří poznají. 

_________________________

A co vy, milé ženy-in, poznaly byste se v takové komedii? Objevila by se tam některá vaše já? Já přiznávám žárlivost :) Jako v mé oblíbené trilogii Slunce, seno… ….

Slunce, seno, jahody

redakční zdroje

Reklama