Konopí má skutečně pozitivní účinky na lidský organismus a zdraví člověka. Dovede pomoci například při bolestech, astma, působí protizánětlivě, podporuje imunitu a pomáhá i při epilepsii nebo zeleném zákalu. Konopí totiž není jen moderní, ale skutečně účinné. I to je důvod proč se v poslední době stále více vyrábí také konopná kosmetika Annabis. Zákazníci ji mají rádi, žádají si ji a nemohou si její účinky vynachválit. Jaké poklady v sobě tedy konopná kosmetika ukrývá?

Konopí je bylina známá už po tisíce let. Užívali ji v antickém Babylóně a znali ji i starověcí Číňané, ale skutečný boom zažilo konopí až ve 20. století a dalo by se říct, že v současnosti ještě stále jeho popularita roste. V průběhu let se také stalo nedílnou součástí nejrůznějších krémů a dalších kosmetických přípravků.

kosmetika

Zázračný olej z bio konopí

Konopná kosmetika obsahuje olej, který se získává lisováním ze semen konopí. A právě olej má v této kosmetice zásadní význam. Obsahuje totiž esenciální mastné kyseliny, které jsou pro naše tělo nezbytné, protože si je tělo samo nedovede vyrobit. Jsou to především omega 6 a omega 3 mastné kyseliny, cenné aminokyseliny, vitamíny A, B1, B2, B6, C a E a řada dalších minerálních látek.

kosmetika

Konopný olej příznivě působí na naší kůži, proto je součástí řady pleťových, vyživujících a omlazující krémů. Olej ze semen konopí totiž naši pleť hydratuje, a tím i omlazuje, dodává jí potřebné živiny a obnovuje její původní vzhled. Skvěle působí i na problematickou pleť, které pomáhá zejména svými hojivými a antibakteriálními účinky.

Ale nejen zkrášlující produkty pracují s olejem z bio konopí. Své místo má i v krémech na bolest, přípravcích na vlasy a dokonale se hodí i pro masáže nebo koupele.

Kde konopí pomáhá

  • Pleť – regenerace a hojení

Jsou to pochopitelně pleťové a regenerační krémy, v nichž konopí působí proti vráskám, zlepšuje celkovou kvalitu pleti, pomáhá i s hojením oparů nebo suché a poprskané kůže.  V některých z nich se pojí například ještě s kyselinou hyaluronovou, která zvyšuje účinnost krému tím, že proniká do nejhlubších struktur pleti (Cremcann Hyaluron). Jinde je účinnost konopného oleje ještě znásobena koenzymem Q10, který rovněž regeneruje, dodává pleti pružnost a vitalitu (Cremcann Q10).

kosmetika

  • Koupele a masáže

Konopný olej oceníme ale také samotný, například při koupelích nebo masážích. Skvěle nám uvolní svalstvo a dopřeje zaslouženou regeneraci, dokáže nás také zbavit křečí, bolesti svalů a pomůže i při rehabilitaci (Cannol).

kosmetika

  • Klouby, šlachy a svaly - hojení

Příznivý vliv má i na klouby, svaly a šlachy. Účinnost konopného oleje je ještě propojena s vlastnostmi koloidního stříbra, které také usnadňuje hojení a působí protizánětlivě (Arthrocann). Hodí se hlavně v případech léčby bolestivých projevů na kůži nebo po operacích, zlomeninách či jiných sportovních úrazech.

kosmetika

  • Křečové žíly a těžké nohy

I s tak nepříjemným problémem jako jsou křečové žíly nebo těžké nohy dokáže olej z bio konopí pomoci. Díky svému spojení s panthenolem, koenzymem Q10 a koloidním stříbrem se z něj stává téměř zázračný krém (Varicann). Skvěle pomůže při dlouhodobých potížích i akutním problému, a navíc má schopnost osvěžit a ulevit na ošetřeném místě na ošetřeném místě.kosmetika

Konopný olej tak skutečně využije každý bez ohledu na věk i pohlaví. Ideálním dárkem, který potěší, zkrášlí i pomůže od bolesti se tak může stát jakýkoli produkt konopné kosmetiky Annabis.

Více najdete na www.lecivekonopi.cz

Reklama