Dobrý den, taky přispěju k tématu "vaření", ale hlavním aktérem příběhu bude můj manžel...

Měla jsem narozeniny a byla kdesi na školení, a manžela napadlo, že by mi mohl nachystat překvapení - dort vlastnoručně upečený (podotýkám, že vařit sice umí, ale nikdy nic nepekl). Jeho popis pečení dortu mi ještě dnes vhání slzy smíchu do očí...

Nejdřív si našel recept na čokoládový dort s krémem. Začal těstem, ale nějak se mu nechtělo našlehat do správné konzistence.

No co, nevzdával to - seběhl do blízkého obchodu a koupil hotovou směs na dort a to už se povedlo, korpus byl hotov. Pak začal dělat krém...teda ani nezačal.

Podíval se na postup v kuchařce, zpanikařil a běžel znova do obchodu pro dortovou náplň v prášku. I ta se podařila... 

Jenže blížil se večer, kdy jsem měla přijet a dort pořád nebyl dokončený.... když je čokoládový, musí se přece polít čokoládovou polevou, to je jasné.

Vzal čokoládu na vaření a přečetl návod, kde byla jedna důležitá věta: "čokoládu rozpustíme ve vodní lázni"... Vrtalo mu hlavou, co to ta vodní lázeň může být a nakonec se rozhodl, že to nemůže být nic složitého - vzal hrnec, nalil do něj vodu a do ní nalámal čokoládu a rozpouštěl a rozpouštěl...  výsledek byl sice dost tekutý :-), přesto se mu podařilo nějak dort polít (naštěstí té vody nedal až tak moc).

Celý vyčerpaný s hrůzou zjistil, že dort není ozdobený a krém už nezbyl a já už jedu domů..ale poradil si, vzal pytlík lískových oříšků a bravurně vysázel na dort 25 (nebo kolik mi tehdy bylo :-)) z ořechů.

Po tomhle výkonu už byl tak zničený, že už zvládl jen otevřít si pivo a čekat na mne :-)

Abych pravdu řekla, byl to snad nejlepší dárek, co jsem kdy dostala - ne, že by byl až tak dobrý, ony ty polotovary poznat byly, ale to, že se pustil do pečení, mne dojímá a rozesmívá ještě teď, a když řeknu "vodní lázeň", tak se smějeme oba...

Fialinka


Fialinko, manžel je úžasný! Vodní lázeň je mrška zrádný termín. Taky mohl sedět ve vaně s čokoládou v ruce. :-)) Moc toho dobrého muže všichni pozdravujeme!

Dál můžete spolu s námi vzpomínat na své kuchařské začátky. Pište jena redakce@zena-in.cz

Reklama