Pouhé slovo úřad a dělá se mi špatně. Nejhorší je to, že nic jiného nám nezbývá a občas tuto mašinérii musíme absolvovat. Den před tím nespím, jenom přemýšlím, jak tam budu zase zbytečně čekat. Přicházím k úřadu a dotyčná osoba stojí před budovou a kouří. Prosím, má nárok na pauzu. Není tam nikdo, ale myslím si, že moji záležitost vyřídí kolegyně. Pozdravím, zeptám se, zda mě vezme a v ten moment štěk. "Vy přece ke mně nepatříte! Musíte si počkat, až přijde kolegyně, ke které patříte." Začíná se mi zvedat adrenalin, ale snažím se býti v klidu. Po půl hodině přijde úřednice, ke které patřím, a řekne, počkejte chvíli. No to snad není pravda.Čekám, po 10 minutách konečně vyřídím, co jsem potřebovala, několik podpisů a hurá mám to za sebou.

Omyl: sotva dorazím domů, telefon a volá úřednice. "Zapomněla jste ještě jeden podpis". Opět se obléknu a opakuji cestu na úřad. Přijdu do kanceláře a opět počkejte. No nevím, možná mě odsoudíte, ale to už jsem nevydržela a vybouchla. "Děláte si snad ze mne srandu, nejenom, že mi voláte, že jsem zapomněla jeden podpis, jedu sem znovu a Vy máte ještě tu drzost mě opět nechat čekat. Kam jste ukázala, jsem se podepsala, takže jste snad zapomněla Vy!" Tak se uvolila a nechala mě to podepsat, ovšem od této doby se rády vidíme. Podotýkám opět tam nikdo z lidí nebyl a nejsmutnější, je to, že to je sociální oddělení pro invalidy. Jsem ráda, že toto musím absolvovat jenom jednou ročně. Ale jak již zde bylo řečeno, je to jenom v lidech.
VeraKolegyně to vyřídí, jděte ke kolegyni - a kolegyně to většinou nevyřídí, nebo v kanceláři pro jistotu ani není. A chování - bohužel to bývá často o aroganci moci.

Volali vás zpět na úřad kvůli chybě, kterou udělali oni? Omluvili se vám?

Úřady, byrokracie - nesnáším vás!
Chodíte rádi na úřady?
Jak se k vám chovají úřednice?
Jste s nimi spokojena?
A co formuláře - baví vás je vyplňovat?
Vlastníte nějaký speciální, který jen tak někdo nezná?
Máte extra zážitky s naší byrokracií?
Napište nám vaše zážitky na:
redakce@zena-in.cz 
P.S. Možná je i orazítkujeme!

Reklama