Děkujeme za první sousedskou příhodu. Jak se žije v permanentním ohrožení požárem si přečtěte v příspěvku od čtenářky s nickem Vodfon.

Přeji krásný den. Měli jsme bohužel souseda, s kterým velice často měli hasičské školení. Bylo to lepší, než cvičení CO. Až v našem vchodě   jednou vypukne fakt požár, naše rodina bude určitě první v bezpečí. Přestože máme 4 psy.

Jednoho chladného večera najednou kdosi zuřivě buší na dveře. Po otevření mi změkly nohy. Z chodby se vyvalil dým.  V životě jsem neviděla tolik hasičů pohromadě. Zařvali:" okamžitě musíte opustit byty u souseda hoří." Soused žije sám a veškerý čas tráví  alkoholem. U něj museli vypáčit dveře, byl zamčený. Stihli jsme vzít peníze a psy. Ti chuděrky odmítli jít do toho smradu. Hasičské hadice jim vadily v chůzi.

Ani nevím, jak se nám to podařilo. Vzali jsme je do náruče. Jenom mě napadlo, kdyby byla na živu naše velikánská kolie, s tou bych určitě nehla. Usídlili jsme se v bezpečí u syna i s pejsky. K němu to máme kousek. Já jsem měla před  požárním cvičením pyžamo. Hodila jsem na něj bundu a tepláky a prchala.

Dopadlo to výborně, hořelo jenom u souseda, tak spát jsme šli  domů.

Ale nebylo to naposledy, ještě jednou nás plašili hasiči. To nechal na sporáku nějaké maso a usnul. Hrozně od něj smrdělo, tak to nějaká sousedka  nahlásila. Opakovalo se to samé.

Zase evakuace, od nás ještě rychlejší. Čím častější, tím jsme svižnějnější. Ta propracovanost byla fakt vidět. Tentokrát se linul schodištěm ukrutný smrad a smrdí dodnes. Dopadlo to opět výborně, žádné ztráty na životě. Nechápali jsme, jak může tak nebezpečný člověk, obývat tak krásný velký byt. Že ho uždávno nevystěhovali. My ani nemáme, pojistku proti požáru. Ale naštěstí vyměnil byt a odstěhoval se. Kdoví, jestli  hasiči nejezdí, na jinou adresu.

Takové byly moje sousedské vztahy. Ale žháře máme naštěstí  jen jednoho.

Vodfon

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To jste měli opravdu štěstí, že nezapálil celý dům. Doufám, že už se vám žije klidněji a máte lepšího souseda.

Co vy na to, milé ženy-in? Máte také nějakou „veselou“ příhodu se sousedy? Jak se svými sousedy vycházíte? Štvou vás, nebo jsou naopak vstřícní a pomáhájí, když je třeba? Napište nám svoje zkušenosti.

Na redakce@zena-in.cz

Soutěž: víte, v jaké řeči se řekne soused - NABO?

 

 

Reklama