Rodiče by měli mít "červené tlačítko", aby mohli znemožnit přístup k videohrám, které považují za nevhodné pro své děti. Ve svém usnesení k tomu ve čtvrtek vyzvali europoslanci, informuje server Evropského parlamentu.

Podle zprávy nizozemského poslance Toine Nanderse, kterou Evropský parlament přijal většinou 552 hlasů, není cílem odstrašit děti od her, ale posílit kontrolu videoher, zejména těch, které lze snadno stáhnout z internetu. Základem by se mělo stát sjednocení pravidel pro označování výrobků na základě věku dětí.

Pokud nebude systém zaveden, poslanci navrhují vybavit hrací konzoly "červeným tlačítkem", kterým by rodiče mohli zamezit přístup ke hře.

Studiím se nepodařilo prokázat, že násilí ve videohrách vede k násilnému chování. Přesto mohou mít brutální počítačové hry založené na zabíjení protivníka nepříznivý vliv na hráče a mohou vést k násilnému chování, uvádí Evropský parlament ve svém usnesení.

Vášnivým hráčem počítačových her, zejména Counter-Striku, byl i 17letý Tim Kretschmer, který ve středu na střední škole v německém Winnendenu postřílel 15 lidí.

Jste pro podobná omezení? Kontrolujete, co vaše děti hrají za hry?