power

Power Plate® je prvotřídní vibrační zařízení, které přináší nový rozměr do kondičního cvičení a wellness pro všechny věkové kategorie, životní styly a tělesné schopnosti. Využívá princip Acceleration Training™ ke stimulaci přirozené odezvy organismu na vibrace. Jde o revoluční technologii v péči o tělo, se kterou lze dosáhnout kýžených výsledků již za 20–30 minut. Stroje Power Plate® vytvářejí vibrace ve všech rovinách, přesně tak, jak je lidské tělo určené k fungování. Výsledkem je neuvěřitelné zlepšení síly a výkonu. Power plate si můžete pořídit domů, nebo využít speciálně vybraných fitness center, kde si můžete cvičení vyzkoušet, popřípadě chodit na hodiny s trenérem či na skupinová cvičení.

Historie Power Plate

Východoněmecký profesor Biermann se zabýval výzkumem vibračního efektu na lidské tělo a v roce 1960 objevil takzvanou Advanced Vibration Technology, díky níž mohli ruští kosmonauté o deset let později setrvat ve vesmíru rekordních 420 dní, zatímco Američané byli nuceni se vrátit na Zemi již po 120 dnech. Roku 1999 vyvinul slavný trenér holandského atletického týmu Guus Van Der Meer Power Plate jako účinnou součást tréninkových metod. V roce 2003 zavedlo NASA Power Plate pro své vesmírné programy a letos jej Holmes Place představuje ve svých klubech.

Co je Advanced Vibration Technology a jak funguje Power Plate?

power

Advanced Vibration Technology využívá mimovolního strečového reflexu, jako přirozené reakce těla na narušení rovnováhy za účelem zvýšení stimulace svalových vláken.

Power Plate pracuje na bázi mimovolních tělesných reflexů. Jsou vyvolány vibrací, působící na vysoký počet svalových vláken, která nejsou při běžném tréninku ovlivnitelná. Reakce těla na mechanické stimuly je naprosto přirozená a nenucená. Tyto stimuly produkují strečové reflexy, které mají s ohledem na frekvenci za následek rychlé a intenzivní smršťování svalových vláken, a to 30–50krát za sekundu. Trénink na Power Plate umožňuje snadný, bezpečný a vysoce efektivní trénink, kdy za pouhých 20–30 minut dosáhne stejných výsledků jako při běžném cvičení trvajícím 1–1,5 hodiny.

Pro koho je Power Plate určen?

powerVibrační trénink na Power Plate umožňuje kvalitní procvičení svalstva celého těla. Výsledky studií prokázaly, že cvičením na Power Plate je možné pozastavit rozvoj osteoporózy a urychlit obnovu poškozených šlach a vazů.
Power Plate je určen pro ty, kteří chtějí efektivní trénink při minimální časové náročnosti, kterým úplně nevyhovuje odporový trénink, kteří chtějí předejít osteoporóze a chtějí zesílit kostní hmotu, kteří potřebují rehabilitaci po zranění, kteří si chtějí zlepšit výkonnost, kteří chtějí tonizovat svalstvo a prohloubit svalovou definici, pro ženy, které chtějí odbourat celulitidu, pro lidi, kteří chtějí zlepšit flexibilitu a předejít zraněním, a pro ty, kteří chtějí vypadat a cítit se lépe, být silnější a zdravější. Také ti, kteří dbají na štíhlou linii či chtějí zhubnout ocení benefity Power Plate.

Cvičení na stroji Power Plate®

Na stroji Power Plate® lze vykonávat různé druhy cvičení, přičemž pásy v různých délkách připojené k platformě poskytují dodatečné možnosti cvičení.

Jednoduchý, uživatelsky přívětivý ovládací panel zajišťuje snadné použití s možností automatického nastavení času a frekvence. Intenzitu cvičení je možné upravovat pomocí tří tlačítek, jimiž lze měnit stupně vibrací.

Stroj můžete využít pro:

 • Posilování – dřepy, skoky, kliky, sklapovačky, posilování bicepsů, tricepsů, ramenou, paží, svaly boků a dále různá cvičení na břicho.
 • Protahování – zadní část stehen, lýtka, přitahovače, bedra, prsní svaly a stehna.
 • Masáž – stehna, nadloktí, bedra, přitahovače, natahovače a zadní strana stehen.
 • Relaxace – bedra a krk, spodní část zad, horní partie, záda, a sedací partie.

Více na http://www.powerplate.cz/ nebo na www.holmesplace.cz

Seznam míst, kde si můžete Power Plate vyzkoušet a zacvičit si:

 • HOLMES PLACE CZECH REPUBLIC

www.holmesplace.cz

 • HANY BANY FITNESS

www.fithanybany.cz

 • TOP FITNESS

www.topfitness.cz

 • FITT SPORT

www.fittsport.cz

 • OLYMPIA WELLNESS

www.olympwel.cz

 • InPulse

www.inpulse.sk

 • MEDICAL BEAUTY

www.medicalbeauty.cz

 • STUDIO PERLA

www.studio-perla.cz

 • Power Plate studio Brno

www.ppstudiobrno.cz

 

Reklama