Vibrační plošiny Power Plate® jsou v dnešní době již fenoménem ve světě fitness. Velmi oblíbené jsou hlavně pro své všestranné využití a také proto, že dokáží zajistit požadované výsledky v mimořádně krátkém časovém intervalu.

Své příznivce si tyto stroje našly jak mezi majiteli větších fitness, tak mezi drobnými podnikateli, kteří otevřeli veřejnosti vlastní studia specializující se na tento typ tréninku. Velkou výhodou značky je ale i skutečnost, že své stroje vyrábí pro domácí použití. Zvláště pro hodně vytížené osoby, které nezapomínají na svou kondici a zdraví, je trénink na Power Plate® jednou z nejzajímavějších variant domácího cvičení. V nabídce naleznou zájemci také profesionální verze stroje pro využití ve zdravotnických zařízeních a léčebných centrech. Novinkou je špičkový model Power Plate® Pro7 Healthcare, určený speciálně pro využití v rehabilitaci a wellness. (Více informací naleznete v produktovém listu).

Power Plate® Pro7 Healthcare

Proč jsou stroje Power Plate® tak oblíbené?

Jedná se o elegantní spojení vysoce sofistikované technologie, funkčnosti a designu. Power Plate® je značkou, co přináší na trh špičkové cvičební nástroje s možnostmi výběru nepřeberného množství typů tréninku, modelů stroje a je příslibem požadovaných výsledků v krátkém časovém intervalu.  Též pestrá cílová skupina klientů začínající u žen, které se chtějí zbavit celulitidy, osob, které požadují tvarovat postavu, posílit svaly, včetně seniorů, handicapových osob či vrcholových sportovců, mluví za vše.

Power Plate® Pro7 Healthcare

Power Plate® nenabízí jen kvalitní sportovní trénink. Nabízí též široké rehabilitační využití. Značka Power Plate® získala před několika lety pro své stroje klasifikaci zdravotnických prostředků a ty od té doby prošly již mnoha zařízeními, kde úspěšně demonstrovaly účinky vibračního tréninku na klientech vybraných klinik.

Zdravotní benefity vibračního tréninku ve vybraných oblastech

Účinnost vibračního tréninku na jednotlivé zdravotní neduhy či konkrétní problematiku byla po celou dobu existence značky podrobena mnoha testy a lékařskými studiemi, které jsou k dispozici.

Power Plate® Pro7 Healthcare

Podle řady lékařských studií lze vibrační trénink velmi efektivně využít při rekonvalescenci a rehabilitaci pacientů. Po rekonstrukci kolenních vazů má vibrační trénink podpořený nestabilní plochou prokazatelně pozitivní vliv na opětovné získání stability. Patentovaná technologie dokáže při terapeutickém využití zapracovat na nervosvalových reakcích. Dokáže stimulovat proprioceptor přes reflexní stabilizaci, čímž zlepšuje rovnováhu, stabilitu a motorické schopnosti, a vylepšuje oběh a produkci hormonu v rámci ozdravného a regeneračního procesu. Pacientům se sníženou či nemožnou pohyblivostí pomáhá při relativně nízkém zatížení zvyšovat svalovou aktivitu, řetězit aktivační reakce jednotlivých svalových vláken či zapojit „vypnuté“ svaly. Velmi důležitá je i regenerace, prokrvení a masáž v boji proti atrofii neaktivního svalstva. „Špičkový nástroj Power Plate®  se mimo jiné v poslední době začíná ubírat i u nás směrem, ve kterém nemá prakticky v podobných přístrojích konkurenci. Jakožto jediný své kategorie se honosí certifikací MDD, což znamená, že je hojně používanou certifikovanou pomůckou zdravotnických zařízení. To představuje složité a pečlivé prověření mnoha institucemi a odborníky a značí, že Power Plate® je rozhodně přínosným zařízením,“ jak uvádí Mgr. Vít Živný, profesionální trenér, který jej při své práci hojně využívá. Právě pan Živný se ve své práci v oblasti fitness rozhodl Power Plate®  využívat ve stejném duchu. Osobně ho používá pří trénování a spolupráci s Mužem roku 2009 Martinem Zachem. „U Martina se snažím Power Plate®  využívat hlavně pro rozvoj jakékoli svalové aktivity či propojení nefunkčních nervových cest. Díky nízkým nárokům na vysokou zátěž a opravdu minimální riziko jakéhokoliv zranění, je Power Plate® ideální alternativou pro trénink a Martin se těší ohromným pokrokům po jednotlivých trénincích.“ Martin subjektivně vnímá procvičení svalových partií, které normálně zapojí jen velice složitě, mnohem intenzivněji, což samo o sobě hovoří o úspěšnosti tohoto programu. Vít společně s Martinem věří ve skvělé výsledky, které budou podepřeny disciplínou a snahou a Martin se je pokusí zúročit v boji o kvalifikace a následující paralympiádu.

Power Plate® Pro7 Healthcare

Power Plate®  je ale také vhodným nástrojem pro zlepšení kvality života seniorů, kteří trpí bolestmi a  sníženou pohyblivostí, koordinací a flexibilitou. Zcela prokazatelně má pozitivní efekt u  pacientů, kteří jsou déle jak dva měsíce upoutáni na lůžko, jimž vibrační technologie pomáhá k rychlejší svalové hypertrofii a má pozitivní vliv na hustotu jejich kostní tkáně. Pozitivně také působí na pacienty trpící roztroušenou sklerózou, kde díky podvědomým reflexům dochází ke zvýšené inervaci nervosvalových vláken. Výsledkem je lepší svalová činnost a flexibilita.  Studie potvrzuje také vliv cvičení na prevenci pádů u  starších osob. V rámci spolupráce společnosti Holmes Place s nadací Krása pomoci Miss World 2006 Taťány Kuchařové mají možnost cvičit seniorské skupiny v klubu Holmes Place Smíchov od roku 2011. Pod dohledem profesionální trenérky Lucie Řimnáčové  cvičí na kardio strojích, navštěvují wellness centrum, ale především se věnují zdravému cvičení na strojích Power Plate a to s vynikajícími výsledky.

Též detoxikace organismu není zanedbatelnou stránkou účinnosti cvičení. Pravidelný trénink podporuje oběh tělních tekutin, podporuje krevní oběh, činnost lymfatického systému apod. Studie poukazuje i na výborné výsledky při redukci celulitidy. Výsledkem je dokázáno, že vibrační technologie má vliv na redukci celulitidy, může urychlit či zvýšit remodelaci kolagenního vlákna, zlepšuje prokrvení a podílí se na nárůstu svalové hmoty. Pomáhá lidem zbavit se přebytečného tuku, tvaruje hýždě, stehna a lýtka. Celkově tento typ cvičení organismu prospívá k získání „dobrého a omlazujícího“ pocitu.

Power Plate® Pro7 Healthcare

Výborné jsou také výsledky v boji proti ochablosti pánevního dna a s ním spojenými nepříjemnými následky v podobě inkontinence. Právě vibrační trénink tyto svaly stimuluje a posiluje lépe než normální cvičení. O pozitivním vlivu vibračního tréninku hovoří i odborné studie. Ty vesměs prokázaly vyšší aktivaci svalů pánevního dna ve srovnání s jiným cvičením. Ze švýcarské studie vyplývá, že aktivita pánevního dna při Kegelových cvicích bez vibrace je 75uV, přičemž aktivita pánevního dna v průběhu tradičních Kegelových cviků s přidáním vibrace je 95uV. Ze závěru studie vyplývá, že vibrace vede k vyšší aktivaci svalstva pánevního dna u žen s oslabeným svalstvem pánevního dna a dosahuje vyšší aktivace pánevního dna než samotné maximální volní kontrakce.
Neurourol. Urodynam. © 2009 Wiley-Liss, Inc.

Power Plate® Pro7 Healthcare

Pro využití Power Plate® k rehabilitaci svalstva pánevního dna a k redukci zdravotních neduhů s tímto spojených se ve své praxi rozhodl i Doc. MUDr. Robert Grill, Ph.D., MHA. Je vůbec prvním odborníkem u nás, který si pro svou praxi vybral nový Power Plate® Pro7 Healthcare. Dle pana docenta má metodika a účinek Power Plate oprávněné využití i pro přímé medicínské procesy. Dle posledních poznatků trpí určitou formou úniku moči přibližně třetina populace, podle některých studií více než jedna polovina ženské populace. Jedná se tedy o závažný celosvětový nejen zdravotní, ale i socio-ekonomický problém, který se s rostoucí délkou života populace bude nadále prohlubovat. „Prokázané účinky Power Plate® na prokrvení a lymfatický oběh, propriocepci a obecně nervosvalové reakce a na aktivaci svalstva z něj činí cenného spojence v komplexní léčbě poruch pánevního dna většiny typů inkontinencí. Velikým přínosem je obzvláště u žen po porodu, u kterých je následkem jeho  mechanismu distenze nervů, svalů a podpůrné pojivové tkáně v oblasti hráze. Zde účinek Power Plate® může významně ovlivnit stav u těchto mladých žen v kontinenci moče i stolice a regeneraci dna pánevního do dalšího života,“ komentuje MUDr. Grill své rozhodnutí, Power Plate® do svého léčebného programu zařadit a tuto možnost svým pacientům nabídnout.

Reklama