Jednu z nejoblíbenějších Shakesperových komedií Mnoho povyku pro nic uvádí dnes v premiéře pražské Švandovo divadlo.

Přes 400 let starou, ale stále velmi aktuální hru o válce v lásce plnou zvratů režíruje kmenový režisér divadla Michal Lang. V hlavních rolích se představí Jana Stryková a Kamil Halbich.

Příběh, odehrávající se v renesančním paláci, nabízí mnoho současných témat. „Shakespearovy slovní hříčky jsou úžasné v tom, že jimi vyjadřuje smysl vztahu jednotlivých postav, podstatu lidské existence, relativitu – obrací věci naruby,“ říká režisér Michal Lang.

V komedii z roku 1599 s velkým množstvím postav, vtipných slovních hříček a nečekaných odhalení se na prknech Švandova proplétají tři dějové linie – námluvy knížecího oblíbence Claudia a guvernérovy dcery Héró a překážky v jejich svatbě, láska Beatrice a Benedicta a objev popletených strážníků Puškvorce a Šťovíčka, kteří odhalí zákeřnou intriku zlosyna Dona Johna.

Švandovo divadlo se k Shakespearovi vrací po několika letech. Na scéně Švandova divadla se ve hře představují i nové tváře, například Matouš Ruml jako Claudio nebo Tereza Voříšková jako Héró.

Reklama