V zimních měsících máte možná častěji než jindy dojem, že vaše tvář působí jakoby bez života. Pokud přemýšlíte, čím jí navrátit svěžest a jas, věřte, že osvědčeným způsobem je právě peeling. Díky němu se vaše pletˇ doslova vyloupne do krásy. Peeling vám pomůže sjednotit její tón, vyčistí a stáhne póry, omezí tvorbu akné a dokonce omezí viditelnost pigmentových skvrn na povrchu kůže.

Neostrata-Smooth-Surface-Daily-Peel-60-ml-2.produkt-v-baleni.jpg

Jak často pleť hýčkat

V domácím prostředí stačí peeling provádět přibližně jednou týdně, ale máte-li pleť například mastnější, můžete se do něj pustit i častěji, třeba dvakrát do týdne. Velmi citlivou pleť se sklony k začervenání pak peelingem naopak ošetřujte spíše jednou nebo dvakrát měsíčně a dejte si opravdu záležet na výběru peelingu. V takovém případě by měla být abrazivní složka (např. drobné krystalky nebo perličky) obsažená v peelingu velmi jemná a k pleti šetrná.

2091434-peeling-peeling-na-oblicej-plet-v0.jpg

Zásady správné aplikace

Peeling nanášejte čistými prsty na dobře očištěnou a odlíčenou pleť. Provádějte krouživé pohyby, nechejte ho na pleti pár minut působit a potom ho z ní důkladně smyjte vlažnou vodou. Přesné instrukce, jak s peelingem zacházet, by měly být vždy uvedeny na obalu daného produktu. 

2091440-peeling-peeling-na-oblicej-plet-v0.jpg

V rukou odborníků

Kromě domácího mechanického peelingu můžete vyzkoušet také jeho chemickou  podobu u zkušeného dermatologa.

2091432-peeling-peeling-na-oblicej-plet-v0.jpg

Uložit