Dobrý den vážení a milí,

jak jsem slíbila, hlásím se z povodní postižené chalupy. Voda ustoupila, už není v domě a dvorek a blízké okolí je průchozí. Boříme se do bláta jen po kotníky. Začínáme s vyklízením. Všechno ze skříní ven, vystěhovat před domek na trochu oschlé místo a třídit. Na jednu hromadu věci na spálení, na druhou, a podstatně větší, vše, co přijde do kontejneru (až ho seženeme, je to momentálně nedostatkové zboží). Skříně přijdou rozštípat a přiložit do kamen stejně jako postele, stoly a vše ostatní dřevěno-dřevotřískové a spalitelné. Topíme ve všech místnostech a větráme vším, co jde otevřít. Po vyklizení všech místností budeme muset strhnout podlahy a uvidí se, co bude dál. Také záleží na tom, jak se pochlapí pojišťovna. Přeci jen, já jsem na MD, mamka v důchodu a brácha pracuje ve fabrice za pár šupů, tudíž korunek moc není. Obchází mě mrákoty, stavují se občas na kus řeči sousedi z návsi a hlásí: "My měli vodu ve sklepě a garáži, škoda bude asi 150000,- a pojišťovna nám dá max 50000,-" Asi nám chtějí zpestřit úklid, sami už většinou mají uklizeno a teď chodí na "čumendu" po okolí.

Děkuji všem za podporu a vyjádřenou účast. Moc mě to potěšilo, člověk má najednou tak nějak víc síly do další práce, i když se zdá nekonečná. Děkuji.

Jazuzinka

Fotografie z místa

povodne

povodne

povodne

povodne

povodne

povodne

povodne

povodne

povodne

povodne

povodne

povodneKdyž voda opadne, bývá pohled tristní, jak vidíte na snímcích. Člověk neví, kde má začít dřív. Držíme Jazuzince palce Máte také nějaké zkušenosti s povodněmi, milé ženy-in? Napište nám o nich? Postihly vás povodně v roce 2002? Nebo ty první v roce 1997? Napište nám o svých zkušenosti, třeba tím pomůžete naší čtenářce Jazuzince. Jak jste si se záplavami a likvidací škod poradily vy? Zanechaly nějaké následky, jimiž trpíte dodnes, nebo jste se už vzpamatovaly? Z čeho máte strach? Co byste chtěly vzkázat Jazuzince?Své příspěvky, rady a zkušenosti posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama