Voda ustupuje, začínáme sčítat škody

Zdravím všechny na ž-in!! O víkendu se prohnala různými částmi naší republiky blesková povodeň. Bohužel, patřím k lidem, které živly opět navštívily. Před dvěma lety jsem vám popsala větrnou smršť v koutku naší krásné země - okolí Slatiňan (5.7.2008).

Letos příroda poslala pro změnu vodu. Přišla, nezaklepala a vtrhla na návštěvu. Možná jste zaslechli ve zprávách zmínku o Svídnici u Slatiňan. Tam začalo živé vysílání pro jednu nejmenovanou televizi a její zpravodajský nonstop kanál. V sobotu dopoledne už vyrazily první zprávy do světa.

voda

voda

voda

voda

Pro přiblížení pár fotek z prvních okamžiků. Chalupu jsem s dětmi opustila den před tím a jela domů do civilizace, zůstala tam moje mamka, já se chtěla vrátit v pondělí. No člověk míní, Pán Bůh mění. Chybí snad jen si zanotovat: Pod našima ooookny tééče vodičkááá.

Co dodat? Voda ustupuje, začínáme počítat škody. Naštěstí pouze na majetku a nikoli na životech. Doufám, že předpověď počasí opět nevyjde a NEBUDE od čtvrtka pršet. Děkuji všem za podporu a držím palce všem postiženým vodou, ať na Liberecku a Varnsdorfsku, kde je to veliká hrůza, tak na Hřenecku a Děčínsku či v jižních Čechách a všech ostatních částech republiky, o kterých se nemluví.

Lidi, držte se! jazuzinka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Držíme moc všechny palce. A vítáme další aktuální informace.

Máte také nějaké reportážní fotografie z povodní? Zasáhly povodně přímo vás, nebo vaše okolí? Svěřte se nám se svými zážitky z povodní. Těch letošních, ale i těch minulých. Za všechny příspěvky předem děkujeme

Posíjelte je na adresu: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama