Módní trendy zasahují do všech oblastí našeho života. I do našich postelí. Designéři povlečení a ložního prádla hledají stále nové inspirace a čerpají nápady, kde se dá. Třeba v historii a folkloru. Podívejte se na povlečení s výšivkou.

Že už to tady bylo za časů našich babiček? Nevadí. Proč „neoprášit“ staré tradice. Doby, kdy maminky pořizovaly svým dcerám povlečení do výbavy a za dlouhých večerů je samy vyšívaly, už jsou nenávratně pryč a nikdo by je zpět už nechtěl.

Ale z těch časů možná zbylo pár zachovalých kousků někde na dně skříně nebo prádelníku. Zrovna nedávno jsem je znova objevila a musela uznat, že mají něco do sebe. Bílé pevné plátno vyšité motivy kytiček bílou bavlněnou přízí. Okraje polštářů mají volánek a vypadají moc romanticky. O co je takové povlečení krásnější než pestrobarevné, které po několikerém vyprání ztratí svůj původní „lesk“.

Bílé povlečení je klasika, která se hodí do každé ložnice, a vždycky bude působit čistě a noblesně. Jen jedinou nevýhodu má. Občas se vám stane, že se ráno probudíte s vytlačenou kytičkou na tváři.

Ale to bych mu možná odpustila.

Podívejte se na kolekci vyšívaného povlečení inspirovaného severským folklorem. Vybrala byste si?

Foto: Mimou

Čtěte také:

Reklama