Tak to má fór, řekla jsem si, když jsem tohle povlečení viděla poprvé. To si nemůžu nechat pro sebe a musím se o své dojmy podělit s vámi, milé ženy-in. Pokud máte rády severské země, divokou přírodu a černobílé fotky, budete možná stejně nadšené jako já.

Pro Skandinávii mám slabost. Byla jsem tam mockrát a moc ráda bych se tam ještě někdy vrátila. Co mě na ní tak fascinuje, když je tam podle mínění druhých zima, nevlídno a lidé jsou studení „čumáci“? Právě to poznání, že  všechno je jinak. Zima je tam sice pořádná, ale většinou svítí slunce a vzduch je tam tak jiskřivě čistý, že jí to odpustíte. Příroda je bohatá, panenská, a tím i překrásná. Lidé se zdají na první dojem trochu nepřístupní, ale jakmile je blíže poznáte, máte věrné přátele na celý život...

Málem bych zapomněla, že jsme v rubrice domácnost, a tento článek souvisí hlavně se severským vkusem. Ten je velice vytříbený s obrovským smyslem pro vše přírodní. Od barev přes materiály až po tradiční řemesla, kterých si nesmírně považují a pěstují je dodnes.

Vždycky jsem ráda procházela obchody s bytovými doplňky a čerpala tam inspiraci. Seveřané umí skvěle kombinovat barvy, jejich design se vyznačuje zvláštní prostotou a úctou k tradicím, a to se odráží ve všem, čím se obklopují.

Ale už dost řečí, udělejte si obrázek samy. Podívejte se na designové povlečení s fotkami divokých zvířat.

Foto: nordic day

Čtěte také:

Reklama