Staří Aztékové, jak vidno, věděli o květinách mnohem více než my. My si dáme k plotu okrasnou květinu a vůbec netušíme, že její kořen či semínka nás mohou zavést do říše barev a snů a také nám přičarovat peníze…

Taková obyčejná květinka podobná většímu svlačci a takovou sílu v sobě ukrývá. To je ona.

h

To zíráte, že? Kolik z vás ji denně míjí u sousedova plotu?

Domovem této zajímavé rostlinky jsou tropické oblasti Střední a Jižní Ameriky, a proto není divu, že nejvíc toho o ní vědí právě původní obyvatelé těchto krajů.

K nám se propracovala díky své nenáročnosti a přizpůsobivosti. Říkáme jí různě. Ve Spojených státech pro ni mají ale poetický název.  Říká se jí tam „Ranní krása“ (morning glory), nebo někdy také „Svatební zvony“ (wedding bells).

Málokdo ovšem tuší, že pár semínek nebo kousek kořene této rostliny vás zavede do krajů tak barevných, že jste takovou paletu patrně nikdy neviděli.

Uvidíte tvary, které jste nikdy neviděli, a můžete si je i osahat, protože látka, obsažená v Povijnici, nazvaná LSA, způsobuje poměrně velké hmatové a zrakové halucinace.

Staří Aztékové používali semena Povijnice při magických rituálech, kdy se potřebovali spojit s různými entitami v jejich domovině. Po rituálu následoval zpravidla sexuální akt velice intenzivně prožívaný, protože halucinace navozují nejen sexuální apetit, ale také stav euforie a nebývalé radosti i štěstí. (Vřele doporučuji cvrnknout do nápoje například dotěrnému exekutorovi a poté odejít.)

Použití bez požití

I k bezpečnému magickému rituálu se Povijnice nebývale hodí.

Její sušená semínka si můžete dát například do peněženky nebo malé skleněné baňky na kus kůže na krk a mělo by se vás držet štěstí po stránce hmotné.

Případně existuje mnoho rituálů.

Například můžete květ Povijnice položit mezi dvě zlaté zapálené svíce na pergamen, kam vypíšete, na co potřebujete nejvíc peníze. Svíce necháte dohořet a květinu, pergamen i zbytek vyhořelých svící zakopat do země blízko vchodu do domu.

Rituál provádějte v neděli, za slunečného počasí a dopoledne.


p

Kdyby nic jiného, má Povijnice přinášet štěstí a zadržovat peníze v domě už jen svou přítomností. Takže na jaře doporučuji prostě obehnat dům Povijnicí, a je po starostech.

Hodně štěstí.

Reklama