Temnota má i své světlé stránky…

5fabbe1108531obrazek.pngMuž hledající vzrušení slíděním v životech jiných. Žena předstírající nemoc, aby na sebe upoutala manželovu pozornost. Lákavé možnosti dospívání, dotýkající se neznámého, někdy i děsivého. Spánkoví démoni, kteří člověka dusí i ve dne. Strach, že nám někdo vymazal vzpomínky a že svět není takový, jak myslíme. Poznání, že vsugerovat si fyzickou bolest je mnohem jednodušší než vsugerovat si pocit štěstí. Nevěra jako jediný únik z banality všech a všeho, doprovázená podvědomou touhou, aby to všechno konečně prasklo…

Obavy, že se něco stane a že se něco nestane. Strach z bolesti, který je větší než bolest sama. Úzkost usazená v záhybech obyčejných dnů. Historie strachů, které se u nás zabydlely už někdy v dětství. Nedůvěra, za kterou si můžeme sami. Hry, co hrajeme s těmi nejbližšími i sami se sebou. Náhlá tíseň uprostřed všedního dne, která bodne jako osten a způsobí ránu, která už se nezahojí. Velmi křehké a velmi napjaté vztahy. Mučivá nejistota, že možná je všechno jinak, než si myslíme. A naděje, že všechno zachráníme tím, že budeme něco předstírat.

O autorce – Iva Hadj Moussa

5fabbe4ac768eobrazek.pngIva Hadj Moussa (* 1979) pochází z jihočeských Božetic. Vystudovala psychologii na Masarykově univerzitě v Brně a v současné době pracuje jako reklamní textařka.

Má za sebou několik knih pro dospívající dívky a jejím posledním literárním počinem je humoristický román Šalina do stanice touha (Host 2020). Je spoluautorkou večerníčku Nejmenší slon na světě a hraje v seriálu Šéfová.
S manželem, synem a fenkou zlatého retrívra žije v pražských Dejvicích.

Knihu zakoupíte na GRADA.CZ
5fabbe86e8f66obrazek.png

Reklama