Když se má sestra vdala, pořídili si s manželem štěně a kotě. Pes - kokršpaněl, kocour - Mourek (přezdívaný dodnes chudinka i přesto, že je mu 13 let a váží 10 kg).

Oba výšeuvedení pachatelé prováděli společnými tlapkami různé podvůdky na své majitele. Nejčastější prohřešek byl "krádež potravin". Netrpěli hlady, nicméně čerstvé maso připravené na kuchyňské lince je lákalo natolik, že je pravidelně kradli. Kocour vyšphal po šuplících nahoru, hodil kamarádovi a oba se nabaštili.

Sestra jednou položila na linku maso (potřebovalo rozmrazit)a aby Ti dva měli smůlu, vysunula vrchní šuplík co nejvíc to šlo a tím znemožnila kocourkovi šplhání. Pak odešla uklízet vedlejší pokoj. Když měla pocit, že už by maso mohlo být rozmražené šla do kuchyně. Přicházela právě včas na to, aby viděla oba recidivisty při činu. Pes přiběhl k lince, předníma tlapama zasunul šuplík, kocour hbitě vyšplhal a už se oba živili. Byla to prý neuvěřitelná rychlost. Sestra do kuchyně vběhla a volala manžela na pomoc.

Chvíli hráli na honěnou po celém bytě s pejskem, držícím v tlamě flákotu, která měla ještě před hodinkou před sebou slibnou kariéru řízku, aby mu ji mohli vzít, ale když ho konečně celí upocení dohonili, maso jim nechali, protože kdo by chtěl řízek předkousaný od kokršpaněla, že?

Krásný den přeje

Danulinka


Haf, to jsou ale šikulkové! Začínám mít pocit, že ty kočky nejsou zas tak zlé :). Asi řeknu paničce, aby mi jednu pořídila.

redakce@zena-in.cz

Reklama