Tohle povídání o černé kočičce jménem Lea začíná téměř tradičně. Na inzertní a zvířátkové servery jsem před několika týdny dávala zprávu o jednom nalezenci:

"V zahrádkářské kolonii Bezděkov u Roudnice n. L. byla nalezena černá kočička, která měla na krku bílý obojek. Byla zachycená tlapkou v drátě a nemohla ji vyndat. Kočička je evidentně pouze zaběhnutá - ztracená. Má krásnou lesklou černou srst, byla dobře živená a opečovávaná. Je to mladá kočka poměrně velkého vzrůstu. Podle veterináře byla nedávno kastrovaná (dle velké jizvy soudí, že mohla být při kastraci březí). Bohužel zadní tlapka, za kterou byla uvězněna v drátech, musela být v "zápěstí" amputována. V zahr. kolonii, kde byla nalezena, jsou prý i chataři víkendoví, tudíž se může jednat o majitele odkudkoliv z republiky. Kočička je prozatím v péči Azylu pro opuštěné kočky Lucky v Černivi. Pokud Vám tato černá kráska schází - volejte do Azylu Lucky paní Zárubovou."

Po nějaké době se ozval pán z Prahy, že kočička patří jeho rodině a mají o ni zájem. Jenže mezitím Lea dostala do amputované tlapičky zánět a musel jí být amputován další kousek nožky. Taky jí otekla tlamička a při operaci jí byl vytáhnut velký trn (bůh ví, jak se tam dostal), který měla zabodnutý mezi zuby. Všechno přestála jako dáma a už zase opatrně baští. Doléčuje si tlapku a zvládá to velmi dobře. Jenže vždycky se najde nějaké ALE.

V tomhle případě je to skutečnost, že Lea se učí běhat po třech a jde jí to velmi pomalu. Když přijel pán s paní do Azylu, vyšlo najevo, že Lea je zahradní – chatová kočička, protože oba manželé jsou alergici a o Leu se starají "tak nějak zpovzdálí". Nutno podotknout, že velmi dobře a pečlivě, protože Lea je vykastrovaná, prodělala operaci (nějaké zabodané osiny v bříšku – ze zahrady). Takže majitelé o ni skutečně pečovali. Jenže co teď s Leou, která se rozhodně nemůže vrátit na zahradu a potřebuje klidný domov. A majitelé jsou alergici.

Takže po delším váhání bylo rozhodnuto ponechat Leu v Azylu a najít jí nový domov. Je nám jasné, že umístit postiženou kočičku bývá velký problém, proto se tohle Povídání právě změnilo na snahu najít jedné pajdulce hodného a hlavně velkorysého člověka, který by ji měl rád takovou, jaká je – třínohá. Nezbývá nám než doufat, že bude mít stejné štěstí jako Pan Flek – Peyrac, třínohý kocour, který byl ještě nedávno v Azylu a dneska už má svoje místečko, péči a spoustu lásky v novém domově.

V zastoupení Ley si tedy dovoluji podat inzerát:
"Jsem příjemná černá kočička (1,5-2 roky mladá), slušně vychovaná, nemám žádné ošklivé zlozvyky, baštím dobře a netrápí mě žádná nemoc. Jsem bez závazků. Hledám tolerantního a hodného dvounožce, který mě bude mít rád. Zn.: Na počtu nohou nezáleží."

Máte o Leu zájem? Ozvěte se paní Zárubové do Azylu Lucky (stránky organizace). Tel. 416 591 322 nebo 607 848 992, email lucky@kocky-online.cz.

Reklama