Další čtenářkou, která si běžně moc dobře popovídá třeba s fíkusem nebo s pračkou, je Ekleinovka. Důvodem jsou prý sklony k sebeobhajování. Více už vám ale prozradí Ekleinovka sama...

Také čtenářka Ekleinovka vede zajímavé hovory s věcmi ve svém okolí. Níže její malý výčet...


Hezkou jarní středu všem trpícím samomluvou, anebo jinak vychýleným - podobně jako já, jakožto i těm, kteří se za normální a tudíž nevychýlené považují :))))

Povídání si s věcmi kolem sebe... já to považuji za normální, protože mám touhu po sebeobhajobě. V podstatě je to u mne ale patologická úchylka, protože se tak děje už z dob mého mládí.
Nejde nastartovat auto. Chvíli mu domlouvám po dobrém, když potvora nenaskočí, už mi svrbí jazyk na nějaké ostřejší slovo s rrrr... Většinou poslechne a nastartuju.
Zastaví se pračka plná těžkého nacucaného prádla a vody... no, neřekli byste jí něco???
Vypnou elektřinu a mám rozdělanou práci na pc, také dojemné... musím vše od začátku.
Nebo mi dojde baterka v mobilu a zrovna potřebuju něco nutně vyřídit...
Takových situací, kdy s věcmi mluvíme z nutnosti ulevit si, je strašně moc...
Povídám si i sama se sebou. Když doma náhodou osiřím, popadne mne samomluva. Kam jsem dala brýle , že jdu uvařit, pustím si tv nebo už půjdu do hajan...
Je to tím,že je nás doma pořád plno a jsem zvyklá na neustálou komunikaci. Ta mi pak chybí. Mám štěstí, že je tu pejsek. S tím si pokecám vždycky. Něco mu říkám a on odpovídá tou svou řečí pejsků. Mručí jako medvídě, kníká, je hrozně ukecanej. Asi to odkoukal ode mne.
Povídám si s kytičkami. Jeden fíkus je můj největší oblíbenec. Nevím, čím to je, ale když onemocním, visí mu listy... Jakmile se uzdravuju, obráží a roste. Mám ho už pár let. Tak s tím si povídám denně. A pak, že rostliny nemají duši.
Se stromkama na zahrádce si také popovídám. A chválím je, krásně rostou, dělají mi radost.
Miluju hory a tím pádem mám slabost pro kameny všeho druhu. Chválím i je, pokaždé si domů nějaký přinesu. Kdyby to šlo, měla bych na zahrádce kus skály. Zahrádka ale není nafukovací... škoda.
Mám věci i vše živé okolo ráda, tak proč bych nekomunikovala. Je to moje věc a dělá mi to radost :)))

Ekleinovka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. dubna 2012: Mluvíte s věcmi?

  • Mluvíte s věcmi? A s jakými? Co jim říkáte? Kdy jste naposledy s nějakou věcí mluvila?
  • Připadají vám lidé, co mluví s věcmi, trochu šílení? Nebo to považujete za normální?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte nejpozději 11. 4. 2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Vaše příspěvky nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a také šanci na získání pěkného dárku: slevového poukazu 1.000 korun do prodejen hodinek 4PM (FOR POSITIVE MOMENTS) k odběru značkových hodinek Axcent of Scandinavia a JetSet.

poukaz

Reklama