Ne, nebudeme si zpívat píseň Michala Tučného, ani se dívat na western z Divokého západu. Ale přesně tenhle slogan mě napadl při pohledu na „výzdobu“ vedle stojícího zaparkovaného auta.

Na předním zrcátku tohoto automobilu se totiž houpalo snad celé hračkářství. Plyšáci všemožných barev a rozměrů byly rozvěšeni odshora až dolů, s nadsázkou řečeno, snad až k řadicí páce.

krizekSama mám sice máslo na hlavě, ale opravdu jenom tence namazané. Moje přední zrcátko zdobí malý křížek, bez kterého bych snad ani nevyjela. Všimla jsem si, že křížky má na tomto místě spousta automobilů, někdy i celé růžence. Pro řidiče představují jakousi pomyslnou ochranu tam „seshora“. Ale jakou ochranu představují plyšáci?

Ještě bych snad pochopila nějakého malinkého, kterého jsme dostali od své lásky nebo od dětí pro štěstí.  Ale i tak, nerozptylují nás tyto ozdoby? A co teprve fotografie aktů, které si na přední zrcátko věší někteří muži? Kdy nás už může policista zastavit a říct: Ty, ty ty?

Přestanu dumat a zavolám na příslušná místa, jak to s těmi „zdobítky“ v autě vlastně je, poněvadž ne každý řidič si možná uvědomí, že nejde pouze o jeho bezpečnost, ale také o jeho peněženku.

Pokuta až 2 000 korun!

Zavolala jsem na ministerstvo dopravy, kde mě přepojili na pana Michaela Židůva, který mi na můj dotaz ohledně výzdoby předního skla automobilu odpověděl toto:
„Vyhláška stanovuje, že předmět ve vozidle by měl umístěný tak, aby nebránil ve výhledu řidiče. Porušení tohoto ustanovení by mohlo být kvalifikováno jako dopravní přestupek, za který je možné uložit pokutu až 2 000 korun.

A co malé křížky?
„To už je samozřejmě záležitostí každého řidiče, nakolik je rozumný, a zda a co si na přední zrcátko pověsí. Pokud vás policista zastaví, nad malinkým křížkem ještě oko přimhouří, ovšem různí plyšáci, jak jste popisovala, to už je na pováženou. A také samozřejmě na pokutu.

Kdo uděluje tuto pokutu? Policie městská, nebo státní?
„Státní policie.“

Děkuji za informace.

plys

tak to už je opravdu extrém, to ne

Zdroj informací: Pan Michael Židův, Ministerstvo dopravy

Čtěte také: