Ahojky,

když jsem si přečetla, jaké je na dnešek vyhlášené téma, vybavil se mi jeden krásný teplý letní večer. Šli jsme s přítelem na pivko na Benedikt. Benedikt je zatopený důl a funguje jako koupaliště, sportoviště a můžete zde posedět v zahradní hospůdce. Také tam tenkrát byl, ještě z éry komunismu, oplocený kemp s bungalovy, kde se při příležitosti konání závodů na autodromu ubytovávali němečtí turisté, tzv. východňáři. Dnes už kemp naštěstí :-) nefunguje.

Zpátky k tomu večeru. Přišli jsme, dali jsme si pivko, povídali si, pak někdo u jiného stolu vytáhl kytaru a začal hrát a zpívat... prostě pohoda... Jenže...zrovna byly závody a v kempu byli němečtí turisté, kteří nám tu pohodu svým řevem (oni snad ani normálně mluvit neumí) dost kazili. Nakukovali přes plot a pak je nenapadlo nic lepšího, než se jít taky osvěžit dobrým českým pivem. Sedli si ke stolu a bavili se a vykřikovali, jako kdyby jim to tam patřilo. Všichni Češi po nich nevrle koukali, protože přeřvávali mnohem příjemnější kytaru, a ještě naschvál řvali čím dál víc. To už náš kytarista nevydržel a spustil jednu pěknou písničku :-) od Michala Tučného:

Na dnešek jsem měl divnej sen: slunce pálilo a před saloonem 
stál v prachu dav, v tvářích cejch očekávání. Uprostřed 
popraviště z hrubých klád šerifův pomocník sejmul z hlavy 
kápi a dav zašuměl překvapením. I já jsem zašuměl 
překvapením: ten odsouzenec jsem byl já a šerif četl 
neúprosným hlasem rozsudek:

...to ještě Němčouři přeřvali, ale pak přišel refrén a všichni Češi zpívali jako jeden muž, s důrazem na každé slovo a co nejvíc nahlas...

Pověste ho vejš, ať se houpá, pověste ho vejš, ať má dost,
pověste ho vejš, ať se houpá, že tu byl NEZVANEJ HOST.....

...a oni, jako by tomu rozuměli, se zvedli a odpotáceli se pryč... a my se všichni usmívali a zase byl krásný teplý letní večer :-).

P.S.: jinak mi Němci ani jiné národy opravdu nevadí :-)

Sepy


Sepy, chápu, proč jste tu písničku zpívali. Mnoho z nás si pamatuje ty ukřičené německé turisty. Ať k nám jezdí, ale ať neřvou :-)
A co vy a kempy s německými turisty?


NĚMECKO, NĚMČINA, NĚMCI

Co se vám vybaví, když se řekne Německo?
Vzpomínáte na dovolenou? Trabanty, přívěsy?
Pamatujete západní a východní Německo?
Líbí se vám tam dnes?
A co vztahy mezi našimi národy, společná historie?
Zajímají nás příspěvky o vás a Německu.
Pište na
redakce@zena-in.cz

8. Autor slavné předehry k Shakespearově hře Sen noci svatojánské - složil ji ve svých 17 letech?

Reklama