Ve svém životě jsem měla zlomeninu jenom jednou, a to pravou ruku. Bylo mi 11 let, byly Velikonoce a ty jsem trávila u dědy a babi na vekově.

Bylo krásně a já si šla "pinkat" s míčem o kůlnu. Najednou jsem při házení ztratila balanc a padla na záda. Ale bohužel, pravá ruka mi zůstala pod nimi. Jen jsem slyšela křupnutí.

Začala jsem ječet. Babička vyběhla ze světnice a zvedla mě ze země. Jako zdravotnice poznala, že mám ruku zlomenou v zápěstí. Potřebovala jsem se dostat do nemocnice. Ta ale byla vzdálená 9 km, a zrovna žádný autobus nejel.

Děda si vzpomněl, že soused má starou motorku. Doběhl pro ni, já nasedla za dědu, přivázana koženým opaskem, abych nespadla z motorky.

V nemocnici jsem dostala krásně bílou sádrovou rukavičku od prstů až k lokti. Nadešel první den ve škole po Velikonocích. Vešla jsem do třídy a zůstala stát jako opařená. Má nejlepší kamarádka Ivana seděla v lavici a nohu jí zdobila krásná bílá kozačka ze sádry. Spadla z kola a měla zlomené lýtko.

Ve třídě nám začaly říkal "sádrová dvojčata". Když ostatní psali písemné testy a já nemohla, češtinářka to vyřešila takto. Protože byla otáčecí tabule, psala jsem levačkou na tabuli všechny testíky a sbírala známky jako ostatní.

Konečně po 6 týdnech mně i Ivaně sundali naše "ozdoby" a spolu jsme ještě absolvovaly rehabilitační cvičení našich končetin.

Den bez úrazů jak fyzických tak duševních přeje Januše.

Milá Januše,
díky za příspěvek, trochu se mi zdá, že v mládí a dětství všechny zlomeniny člověk řeší mnohem snadněji než o pár let později. Sádra je v dětství především možností k malování obrázků a kresbiček na "bílou plochu" ;-). Nebo Vám zůstala nepomalována?
Reklama